در این حرکت فرد به طور ناگهانی و متناوب از روی زانوها بلند شده و همین حرکت را با پای دیگر انجام می دهد. این تمرین که با تحرک های لحظه ای توام است. زانو از قوزک پا می گذرد و رباط و غضروف ها شدیداً آسیب می بیند. بنابراین، فشار به مفصل زانو در زاویه کمتر از 90 درجه و پایین تر ممنوع است.

تمرین کشش عضلات پشت ران به کمک یار

این تمرین به دلایل مختلف ممنوع است، از جمله دور بودن عضلات پشت ران از مبدا، ایجاد قوس کمر و فشار شدید به زانوها.

تمرینات طاقت فرسا برای خم کننده های ران

در این حرکت هر قدر مرکز ثقل بدن به سمت جلو برو فشار بیشتری به خم کننده های زانو وارد میشود. این تمرین برای غیر ورزشکاران ممنوع است و برای ورزشکاران بسیار مشکل است. و احتمال کشیدگی عضلات و فشردگی کشکک وجود دارد.

وضعیت بدن در تمرین هوازی پله

باید به وضعیت بدنی در هنگام تمرین هوازی پله توجه دقیق شود چون در هنگام خستگی و اجرای تمرین غلط، چرخش لگن، انحراف جانبی ستون فقرات و نزدیک شدن زانو به یکدیگر اتفاق می افتد. اما در حالت صحیح اجرای تمرین، تعادل لگن، صاف شدن ستون فقرات وجود دارد و زانوها اندکی چرخش به خارج دارند.

خطاهای پیاده روی و راه رفتن

د‏¬ویدن، ورزشی عالی است ولی زیاده روی در آن روی زانوها اثر می گذارد، چون فشار ناشی از وزن بدن بر مفصل ها وارد می شود. بهترین راه برای کاستن فشار وارده، بر زانوها، ‏تنوع بخشیدن به ورزش است. اگر دویدن با سایر فعالیت های ورزشی که باعث سلامت قلب می شوند، آمیخته شود، مثل نوار غلتان یا استفاده از دوچرخه ثابت، فشار وارد شده بر زانوها کاهش می یابد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: