وجود آمار بالای حرکات ممنوعه در تمرینات کششی بدین معناست که انجام این حرکات به ظاهر ساده نیاز به دقت و آگاهی بیشتری دارد و باید ازکشیدگی و فشردگی بیش ازحد در این تمرینات جلو گیری کرد. در واقع، برای هر نوع کششی درجه ای از خطر وجود دارد.

احتمال آسیب دیدگی به متغیرهای گوناگونی چون وضعیت تمرینی ورزشکار، سن، آسبب دیدگی های قبلی، ساختار غیرطبیعی، خستگی و تکنیک های نامناسب بستگی دارد. کشش هایی که به عنوان ممنوع بیان ‏می شوند برای تمام افرادی که تازه یک برنامه ورزشی را شروع کرده اند خطرناک است. البته بسیاری از این کششی های ممنوع به عنوان بخش تفکیک ناپذیر ورزش هایی چون ژیمناستیک، ورزش های رزمی، کشتی، رقص و یوگا استفاده می شوند که معمولأ در سطوح بسیار حرفه ای است

تمرینات ممنوعه کششی درگردن

باز کردن شدید گردن

این حرکت برای ورزشکاران خطرناک است و مهره های گردن دچار بازشدگی شدید می شود. به جای آن می توان به حالت دراز کش به پشت بر روی تشک کشتی در حالی که سر بیرون از تشک قرار داد، حرکت خم و باز کردن سر را انجام داد.

خم کردن شدید کردن

این حرکت برای ورزشکاران خطرناک است و مهره های گردن دچار خمیدگی شدید می شود.

کشش و فشار به گردن در وضعیت غیر آناتومیکی

برای انعطاف پذیری عضلات گردن یکی از تمرینات مفید این است که کف دست را روی پیشانی یا طرفین سر قرار دهید و سر را روبه جلو یا طرفین فشاردهید و در دو حالت در مقابل فشار دست مقاومت کنید. در این حالت دقیقاً سر باید در وضعیت آناتومیکی قرار گیرد یعنی این که هرگز سر به جلو و عقب و یا به طرفین در هنگام اعمال فشار متمایل نباشد. چون این اشتباه در گردن ایجاد آسیب و سائیدگی می کند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: