بسیاری از افراد در پی این هستندکه چربی را از نقاط مشخصی از بدن مانند شکم، باسن و ران کاهش دهند. باید توجه داشت که از نظر علمی نمی توان قسمت خاصی از بدن را درنظرگرفت و به طور موضعی چربی های ان را مصرف کرد، در واقع، تلاش برای کاهش موضعی چربی بی حاصل است. هنگام ورزش انرژی مورد نیاز منحصرا از ذخایر چربی عضلات فعال تامین نمی شود، بلکه از سراسر بدن تهیه می شود. بنابراین، تمرین روی گروه عضلانی خاص، ممکن است باعث افزایش تونوس عضلاتی و همچنین قدرت آن گروه عضلاتی شود، ولی چربی از تمام نقاط بدن کاهش می یابد.

‏درحال حاضر تبلیغات زیا،ی در مورد این که کارکردن با وسایل چربی سوز، چوبی شکم را از بین می برد انجام می شود. با توجه به نکات بالا این دستگاه ها نمی توانند به کم کردن چربی فقط در قسمت خاصی از بدن کمکی بکنند. برای سوزاندن چربی برای مثال، شکم، باید تمریناتی را انتخاب کردکه هم شامل ورزش های کمک کننده به قلب و عروق و هم شامل ورزش ها و تمرینات استقامتی باشند و همچنین درکنار این تمرینات هوازی از وسایل چربی سوزی موضعی هم استفاده گردد.

‏تعداد کسانی که به اشتباه تصور می کنند انجام حرکت دراز و نشست باعث کم شدن چربی از ناحیه شکم می شود،کم نیست. دراز ونشست جزو تمرینات برهوازی است که در این دسته ورزش ها بدن از ذخایرگلیکوژن مصرف می کند و معمولا برای آب کردن چربی باید ورزش های هوازی طولانی مدت که حدود 40 ‏دقیقه است انجام داد.

‏باید توجه داشت که چربی سوزی و عضله سازی با حجم زیاد به طورهم زمان امکان پذیراست. به این دلیلکه وقتی می خواهید عضله سازی کنید، باید بیش از مقداری که می سوزانیدف کالری مصرف کنید، اما برای سوزاندن چربی باید بیش از میزان مصرف تان،کالری بسوزانید.

به علت کهولت و تغییرات بافتی و ساختاری، انجام فعالیت های زیر برای سالمندان ممنوع است و منجر به مرگ ناگهانی آنها می شود. فشار یک باره به قلب سالمند در تمرینات استقامتی طولانی مدت، سونای خشک و بخار طولانی مدت، پریدن و جهیدن، حرکات سریع و دویدن های سریع، تداخل در تنفس سالمند با راه رفتن سریع، فعاایت در سطوح شیب دار به علت عدم تعادل، تمریناتی با افزایش فشار به سر، استفاده از دستگاه های ورزشی در منزل، حرکات قدرتی تک مفصلی، به کارگیری وزنه های آزاد و سنگین.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: