راه هایی برای ایجاد تحرک در زندگی

تمام ورزش ها به خاطر منفعتی که به ما می رسانند مهم به نظر می آیند. همچنین این قابل درک است که انجام یک برنامه ی ورزشی می تواند زندگی ما را احاطه کند. اما تحقیقات اخیر ثابت کرده است که حتی حرکات ملایم که در مدت 30 دقیقه در روز انجام می گیرد، می تواند به طور قابل ملاحظه ای وضعیت سلامی شما را بهبود بخشد و تهدید ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهید.

تنها با یک سری تغییرات اندک در جریان زندگی روزانه تان شما می توانید به تحرک بدنی لازم برسید و به تناسب اندام نزدیک تر شوید. در این جا به چند مورد که به شما کمک می کند تا زندگی خود را پر تحرک تر کنید اشاره شده است.

  • از پله استفاده کنید یک مرتبه در روز به جای آسانسور از پله استفاده کنید
  • ماشین خود را کمی دورتر از محل کار خود پارک کنید و بقیه ی راه را پیاده بروید.
  • به جای رانندگی پیاده روی و یا دوچرخه سواری کنید.
  • پیاده به خرید بروید.
بارها پیش آمده است که با خود می گوییم بهتر است ورزش کنم، و یا به اهمیت و فواید آن فکر می کنیم. اما مدام برای آن بهانه می آوریم و یا اراده کافی برای وارد عمل شدن را در خود پیدا نمی کنیم. تنها، وجدان خود را عذاب می دهیم بی آنکه برایش اقدامی بکنیم. اما هر مشکلی راه حلی دارد. برای این کار سه تکنیک موثر به شما معرفی می کنیم: هدفمند کردن افکار ، هدفمند کردن رفتار، و هدفمند کردن روال زندگی

تکنیک دوم: هدفمند کردن رفتار. 1. تغذیه سالم داشته باشید. اگر می خواستید در مورد رژیم مطلبی بخوانید، الان مشغول خواندن این متن نبودید. اما مسئله این است که همه چیز به طور ذاتی به هم مرتبط است. با تغذیه ای سالم ، احساس سالم تری خواهید داشت، و با احساسی سالم، نیاز به ورزش را بیشتر حس خواهید کرد.

- علاوه بر تغذیه سالم، صبحانه فراموش نشود! صبحانه نه تنها برای تمام روز به شما انرژی می دهد، بلکه به شما کمک می کند تناسب اندامتان را حفظ کنید و قوی بمانید. نکته دیگر اینکه تا می توانید آب بنوشید!

2. لباس و ست ورزشی جدید بخرید. می خواهید برای ورزش کردن انگیزه پیدا کنید؟ یک دست لباس ورزشی قشنگ و جدید بخرید.

- اما یادتان باشد اگر قرار است آن را در ماشین یا توی کمد بگذارید، فایده ای ندارد. لباس ها را جلوی چشمتان قرار دهید. آن را روی تخت خواب، میز و یا حتی روی کابینت آشپزخانه بگذارید، آنقدر آزارتان دهد تا مجبور شوید آن را بپوشید! 3. فعالیت های بی حاصل، و کم تحرک را با فعالیت های سالم جایگزین کنید. برای مثال، بجای تماشای برنامه ای که علاقه چندانی به آن ندارید، ورزش کنید! همین که فکر کنید ورزش، جذاب تر از فلان برنامه است، برای انجام آن انرژی و انگیزه پیدا می کنید. - چند وقت یکبار احساس تنبلی می کنید و یا حوصله تان سر می رود و یا به کارهایی مشغول می شوید که از آن لذتی نمی برید؟ اکثر اوغات! همه همینطور هستند.

اگر کنترل، دستتان است و کانال های تلوزیون را بالا و پایین می کنید، بدانید یکی از همان مواقع است. مجبور نیستید به باشگاه بروید، اما بلند شوید و به پیاده روی بروید، خانه را مرتب کنید، و ... فقط کار و فعالیت دیگری انجام دهید. مطمئن باشید پس از آن احساس بهتر و مفیدتری به شما دست خواهد داد!

4. خودتان را به سمت باشگاه هل دهید. اگر می خواهید به باشگاه بروید اما حس آن را ندارید، بدون آنکه زیاد فکر کنید فقط به سمت باشگاه بروید. به خودتان بگویید اگر همچنان حس ورزش نداشتم، به خانه برمی گردم! البته خیلی بعید است وقتی آنجا رسیدید حوصله برگشت به خانه را پیدا کنید. سپس به خود بگویید فقط 10 دقیقه روی تردمیل راه می روم، و به همین ترتیب یکی دو تمرین دیگر را نیز انجام دهید. آنوقت می فهمید ورزش کردن چندان هم کار سختی نیست. مجبور نیستید برنامه ورزشی را دقیقا پیاده کنید. همینقدر فعالیت نیز موجب ترشح اندورفین می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: