چند هفته ورزش در هفته کافی است

انجام تمرینات ورزشی ترکیبی به صورت روزانه شاید خیای دلچسب نباشد. اما بسیاری از تمرینات ورزشی را که در طی دوران بارداری توصیه می گرددو در صفحات بعدی معرفی می شوند، می توانید در حالی که سایر فعالیت هایتان را انجام می دهید انجام دهید. مثل تمرین ورزشی مربوط به عضلات کف لگن که زن باردار می تواند در حالی که دندان خود را مسواک می زند آن را نیز انجام دهد، تمرین مربوط به پا و قوزک پا که آنها را می توانند در حالی که روی یک نیمکت یا صندلی اتوبوس نشسته اید انجام دهند و نشستن با کف پای به هم چسبیده که می توانند آن را در حالی که کتاب می خوانند و یا تلویزیون مشاهده می کنند، انجام دهند. انجام تعداد محدودی از تمرینات چند بار در روز بسیار بهتر از انجام کلیه تمرینات در یک زمان است و این که پس از ورزش های گفته شده در طول روز هیچ ورزش دیگری لازم نیست.

طبیعتاً یک زن می تواند انرژی خود را به مدت نیم ساعت به خوبی حفظ کند اما برای یک زن باردار این مدت زمان می تواند خسته کننده باشد. بنابراین براساس وضعیت بدنی خود فعالیت های ورزشی را طوری انتخاب کنید که برای شما لذت بخش و آرامش دهنده هستند.

چه نوع ورزش هایی را باید انجام داد ؟

در طی دوران بارداری شما آزادید که از اغلب ورزش ها استفاده کنید (البته تا فرا رسیدن سه ماهه سوم بارداری) اگر قبل از بارداری ورزش خاصی را انجام می دادید، در طی دوران بارداری نیز می توانید آن را دنبال کنید. البته فعالیت های ورزشی مخصوصی نیز وجود دارند که انجام آن حتماً در دوران بارداری توصیه می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: