Innocenceبرای مراقبت از پوست خود، این نکات را بخوانید:

1- به مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار نگیرید. با دور نگه داشتن پوست خود از نور خورشید، از خشک شدن پوست و اثرات مخرب اشعه ماوراء بنفش بر روی آن، از پوست خود محافظت نمایید. قرار گرفتن در زیر نور خورشید به مدت طولانی، باعث آفتاب سوختگی می شود.

2- از مصرف بیش از حد لوازم آرایش اجتناب کنید. کارشناسان بهداشت می گویند که استفاده بیش از حد لوازم آرایش توسط جوانان، خطر ابتلا به انواع گوناگونی از سرطانها و سایر مشکلات بعدی در زندگی را افزایش می دهد. بسیاری از محصولات آرایشی بطور بالقوه از مواد شیمیایی خطرناک مانند پارابن و فتالات در ترکیبات خود، استفاده می کنند. اخیرا ماده شیمیایی پارابن در بافت های سرطانی سینه یافت شده اند. این ماده شیمیایی بر روی هورمون استروژن می تواند اثر بگذارد. فتالات ها با کاهش تعداد اسپرم در مردان، بزرگ شدن زودرس سینه و آلرژی ها مرتبط است.

3- خواب منظم این فرصت را به بدن می دهد تا سلول های خود را بازسازی و ترمیم کند.

4- ورزش منظم و ماساژ، گردش خون و سرعت جریان خون را تحریک می کند.

5- نوشیدن 8 لیوان آب در روز، پوست را هیدراته و سالم نگه می دارد. 70 درصد بدن انسان، از آب تشکیل شده است. پوست خوب و هیدراته، ظاهری سالم و جوان به شما می بخشد.

6- فقط دوش آب گرم بگیرید و از قرار گرفتن در سوناهای طولانی مدت دوری نمایید.

7-قبل از رفتن به استخرهای شنا، وازلین را با چند قطره روغن اسطوخودوس، بر روی پوست خود بمالید تا پوست را از اثرات مضر کلر محافظت کنید.

9- طبق یک رژیم غذایی متعادل غذا بخورید و از غذاهای سرشار از چربی، کلسترول و سدیم پرهیز نمایید.

10- از یک رژیم غذایی ضد پیری، حاوی میوه ها و سبزیجاتی با برگ سبز که پر از آنتی اکسیدان های طبیعی هستند، پیروی کنید. آنتی اکسیدانها مانع آسیب رادیکال های آزاد به بدن می شوند. اگر از رژیم غذایی خود، به اندازه کافی آنتی اکسیدان دریافت نکنید، سلول های پوست شما توانایی خود را برای عملکرد خوب از دست می دهند. آنتی اکسیدانها شامل مواد تشکیل دهنده ای مانند ویتامین های A,C.E ، فلاونوئیدها، بتاکاروتن، سلنیوم، گلوتاتیون و روی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: