mahsho h1

مه شو: از دوران گذشته تاکنون استحمام با گیاهان معطر و انواع گلها مرسوم بوده است. در زمان های قدیم، حمام با گیاهان معطری مانند گل سرخ، یاسمن، سنبل، نعناع و بهار نارنج رایج بود.

هم اکنون نیز برای خوشبو کردن بدن خود می توانید با استفاده از انواع گلها، گیاهان و مواد طبیعی حمام کنید یا با اضافه کردن چند قطره اسانس گل مورد نظرتان در وان و قرار گرفتن در آن برای چند دقیقه، بدنتان را معطر سازید.

در ادامه به بیان چند حمام گیاهی خواهیم پرداخت:

برای داشتن حمامی آرام بخش و با نشاط کردن پوستتان، 4 قاشق غذاخوری کاسنی را با 3 قاشق غذاخوری شاه تره مخلوط نمایید و سپس بجوشانید. این جوشانده را صاف کرده و در ظرف نگهداری نمایید. شما می توانید این محلول را به آب وان اضافه کرده و به مدت 20 دقیقه در آن قرار گیرید.

برای نرمی و لطافت پوست خود، مقداری عسل را گرم نموده ، به طوری که داغ نشود. کمی گرما برای آن کافیست. این عسل گرم شده را به بدن خود بمالید و به مدت نیم ساعت در وان حمام دراز بکشید و پوست خود را ماساژ دهید. در آخر پوست خود را با آب حاوی اسانس گل سرخ بشویید. پس از حمام، پوستتان نرم و خوشبو می گردد.

اگر می خواهید پوست خود را تقویت نمایید، از مقداری عصاره گیاه شاهتره و یا از جوشانده صاف شده این گیاه به آب وان خود بیافزایید و به مدت 20 دقیقه در آن قرار بگیرید.

اگر می خواهید حمامی آرام بخش و پرنشاط داشته باشید، کمی روغن زیتون را به آب وان اضافه نمایید و به مدت 20 دقیقه در وان حمام کنید.

اگر به دنبال حمامی خواب آور و آرامش بخش هستید جوشانده سنبل الطیب را صاف کرده و به آب وان حمام اضافه کنید. به مدت 20 دقیقه در آب وان استراحت نمایید و به آرامی پوستتان را ماساژ دهید. این محلول خواب آور است.

برای زیبا سازی پوست و شادابی آن، کمی برگ توت را جوشانده، صاف کنید و به آب وان بیافزایید. بهتر است به مدت 30 دقیقه در آب وان دراز بکشید.

مقداری روغن بادام تلخ را به آب وان اضافه نمایید و به مدت 20 دقیقه در آن قرار بگیرید. این حمام یک حمام شاداب کننده پوست می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: