پوست صورت یک دختر 15 ساله از هر لحاظ فوق العاده است . چه از نظر درخشش و چه از نظر لطافت و نرمی زیبایی حائز اهمیتی را داراست ، مگر اینکه از بابت وجود جوش و آکنه دچار مشکل باشد . توجه داشته باشید که جوشهای بزرگسالان از جوشهای دوره نوجوانی و سنین دبیرستان متفاوت است . برای یک فرد ممکن است تغییر سطح استروژن و پروژسترون به جوش و التهاب و کیست و برای دیگری به دانه های سرسفید و یا سر سیاه پوست منجر شود . در این متن به بیان چند راهکار جهت پیشگیری از بروز آکنه میپردازیم.

استرس و تنش را کاهش دهید.

یک شغل پر فشار ، طلاق و جدایی و ماجراهایی از این دست که زندگی را پر تنش و مضطرب میکنند بر سیستم ایمنی بدن اثر گذاشته و آن را تضعیف میکنند . استرس و تاثیر آن بر سیستم دفاعی شرایط را برای رشد باکتری ها فراهم میکند . این پریشانی باعث ترشح و انتشار کورتیزون در بدن میشود که هورمونی ضد التهاب است . پزشکان به تمام بیماران خود توصیه میکنند که تنش را در زندگی به حداقل برسانند .

چربی ها را سر خود از بین نبرید. یک عادت اشتباه در بزرگسالان ، پاک کردن چربی ها توسط صابون و یا تونر است . پیش از اقدام به این پاک سازی با یک متخصص پوست مشورت نموده و بهترین پاک کننده را طبق تجویز استفاده کنید . رژیم غذایی خود را تغییر دهید .

غذاهایی که بر شاخص قند خون تاثیر میگذارند و قند بالایی دارند را کمتر مصرف کنید . تغییر و بهبود رژیم غذایی باعث پیشرفت روند سلامت پوست میشود . مصرف غذاهایی با قند بالا به شروع آکنه در سنین بزرگسالی ارتباط مستقیمی دارد . بعضا افراد با حذف گلوتن و قند مازاد از برنامه غذایی خود بدون تجویز پزشک از شر آکنه نجات می یابند .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: