جدای از اینکه آلوئه ورا یک درمان موثر برای سوختگی ، بریدگی ، آکنه و اگزما است ، برای مشکلات پوستی دیگر نظیر خشکی ، سوزش ، خارش و چین و چروک نیز مفید می باشد. ژل آلوئه ورا زمانیکه موضعی مصرف می شود پوست را نرم می کند و التهاب و سوزش آن را کاهش می دهد. بعلاوه غیر از صاف و نرم نمودن پوست برای چین و چروک های پوست نیز قابل استفاده است.

مطالعات نشان می دهد که عصاره آلوئه ورا حاوی ترکیباتی مانند پلی ساکارید ها ، ماناس ، آنتراکینون و لکتین است که تصور می شود برای سلامتی مفید هستند. گفته می شود که استفاده از ژل آلوئه ورا برای ارتقاء بافت و رنگ پوست موثر است و البته این را می توان از بررسی محصولات زیبایی نیز متوجه شد زیرا آلوئه ورا بعنوان یکی از مواد تشکیل دهنده آنها بکار رفته است.

آلوئه ورا و پوست صورت

ـ ژل آلوئه ورا را می توان برای از بین بردن اثرات آفتاب سوختگی بر روی پوست مورد استفاده قرار داد.

ـ این گیاه یک مرطوب کننده خوب برای پوستهای خشک و ترک خورده بشمار می آید.

ـ ژل آلوئه ورا برای از بین بردن سلول های مرده پوست مفید است و این امر موجب تسهیل جذب موثر مواد تشکیل دهنده سالم موجود در این گیاه می شود.

ـ آلوئه ورا سرشار از ویتامین های C و E است که می تواند پوست را تغذیه کند و از پیری آن جلوگیری نماید.

ـ ژل آلوئه ورا لکه های تیره بر روی پوست صورت را کم رنگ می کند که در نتیجه پوست صورت روشن تر می شود.

ـ استفاده منظم از آلوئه ورا ممکن است آکنه و زخم را کاهش دهد.

بنابراین ژل آلوئه ورا می تواند پوست را صاف و درخشان کند و همچنین از ایجاد چین و چروک و لکه بر روی پوست صورت جلوگیری می کند و یا آنها را کاهش می دهد. اگر از هرگونه آلرژی رنج می برید ابتدا مقداری از ژل آلوئه ورا را بر روی پوست بازوی خود امتحان کنید و پس از اطمینان از آن استفاده کنید. در ابتدا مقدار کمی از آن را بمالید سپس به تدریج میزان آن را افزایش دهید. با این وجود واکنش های آلرژیک به آلوئه ورا بسیار نادر است مگر اینکه از ژل خالص استفاده نکرده باشید که در اینصورت بدن شما به مواد تشکیل دهنده حساسیت نشان می دهد.

نحوه استفاده از آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا در بازار تحت عناوین تجاری متفاوت یافت می شود و مسلما شما نیز در خرید هریک از آنها ممکن است شک داشته باشید که آیا از برگ تازه استفاده شده و یا خیر. تمام کاری که باید انجام دهید این است که برگ آلوئه ورا را با چاقو چدا کرده و از خمیر ( ژل ) موجود در میان آن استفاده کنید. این نکته را بخاطر داشته باشید که شیره زرد رنگ کاملا از پوست آن حذف شود زیرا می تواند منجر به درماتیت تماسی در برخی از افراد شود.

ژل را بر روی صورت خود بمالید سپس آن را بعد از گذشت 30 دقیقه بشویید. البته برخی از افراد می گذارند که در طول شب بر روی پوستشان باقی بماند. همچنین می توانید از محصولات آرایشی و بهداشتی حاوی آلوئه ورا نظیر کرم ، لوسیون و صابون استفاده نمایید. همچنین ماسک های آرایشی آلوئه ورا نیز برای پوست صورت مفید می باشند.

ـ آلوئه ورا با جو وعسل : شما می توانید ماسک صورت را با مخلوط نمودن مقدار مساوی ( یک قاشق غذاخوری ) ژل آلوئه ورا ، جو ، عسل و بادام زمینی تهیه کنید. آن را بر روی صورت و گردن خود بمالید و پس از 20 الی 30 دقیقه با آب ولرم بشویید.

ـ آلوئه ورا با ماست : گفته می شود که مخلوط آلوئه ورا با ماست برای پوست معجزه می کند. همچنین برخی به این مخلوط آب خیار نیز اضافه می کنند. مخلوط دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا تازه را با یک قاشق غذاخوری ماست و چهار قاشق غذاخوری آب خیار خالص مخلوط کنید و بر روی صورت خود بمالید و بعد از گذشت 20 دقیقه صورت خود را بشویید.

ـ آلوئه ورا با بلغور جو دوسر : شما ممکن است از بلغور جو دوسر ، خیار و آلوئه ورا بعنوان ماسک صورت استفاده کنید. دو قاشق غذاخوری آب خیار تازه را با بلغور جو دوسر مخلوط کنید و آن را خوب ترکیب کنید سپس سفیده تخم مرغ را به این مخلوط اضافه کنید و با هم ترکیب کنید. حال ماسک صورت شما آماده استفاده است.

نوع خالص و طبیعی آن بعنوان بهترین ژل آلوئه ورا مورد استفاده قرار می گیرد. اما اگر از طریق تجربیات خود پی بردید که نوع تجاری آن نیز مفید است می توانید از نوع دوم استفاده نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: