روغن زیتون یک پاک کننده و مرطوب کننده عالی صورت بشمار می آید. با مطالعه مقاله روبرو به فواید روغن زیتون برای پوست صورت و نحوه استعمال آن پی خواهید برد.

روغن زیتون یک روغن طبیعی است که از میوه درخت زیتون بدست می آید. قرون متمادی زنان از روغن زیتون برای مراقبت از پوست و موی خود استفاده می کردند. برخلاف محصولات مراقبت از پوست که در بازار در دسترس هستند ، روغن زیتون خالص و طبیعی و بدون هرگونه مواد شیمیایی است از این رو هیچ عوارض جانبی ندارد ، در نتیجه یک انتخاب ایده آل برای مراقبت از پوست صورت است.

روغن زیتون برای شستن صورت

به جای استفاده از کرم های مختلف پاک کننده و شستشوی صورت در بازار که حاوی مواد شیمیایی هستند ، استفاده از روغن زیتون خالص برای پاک کردن صورت مناسب است که در این میان یک روش ساده برای استفاده از آن را مورد اشاره قرار می دهیم.

ـ گام اول : یک مقدار کمی روغن زیتون را کف دست خود بریزید و آن را به صورت خود بمالید. به خاطر داشته باشید که قبل از مالید روغن زیتون نیازی نیست که صورت خود را با صابون یا هر نوع پاک کننده دیگر بشویید. سعی کنید آن را به شیوه دورانی به صورت بمالید تا روغن تمامی قسمت های صورت به ویژه چین های بینی را بپوشاند.

ـ گام دوم : ماساژ صورت را بمدت دو دقیقه ادامه دهید. از مزایای روغن زیتون برای پوست صورت این است که هرگونه چربی ، کثافت ، آرایش و هر ناخالصی دیگری را که در منافذ پوست وجود دارد ، در خود حل می کند. بعد از ماساژ دادن بگذارید تا روغن زیتون در حدود 30 ثانیه بر روی پوست صورت شما بماند.

ـ گام سوم : لیف حمام را بردارید و آن را با آب داغ خیس کنید سپس آن را روی صورت خود بکشید. این کار حالت بخار دادن به صورت را دارد. به این ترتیب ناخالصی های مجود در پوست توسط روغن از بین می روند. لیف حمام را برای مدت ده دقیقه بر روی صورت خود نگه دارید.

ـ گام چهارم : پس از بخار دادن صورت لیف را بردارید و آرام آرام آب سرد به پوست خود بپاشید سپس کم کم صورت را بشویید تا روغن کاملا از بین برود. انجام این کار بطور منظم سبب نرمی ، انعطاف پذیری و تازگی پوست می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: