سیاهی پوست زیر بغل ممکن است مشکلی خجالت آور برای بسیاری باشد ، اما این مشکل با یک سری از درمان های ساده قابل حل می باشد. تمام این راهکارها تاثیرگذار ، قابل انجام و بی خطر هستند که با پیروی به موقع و منظم ، نتایج مثبت آن را در مدتی کوتاه مشاهده خواهید کرد.

البته ، در کنار از بین بردن سیاهی پوست زیر بغل ، شما نیاز دارید از دلایل بروز آن آگاهی پیدا کنید .

اکثر مواقع ، سیاهی زیر بغل در نتیجه ی استفاده از کرم های موبر ، اصلاح ، تجمع سلول های مرده ی پوست ، تعریق شدید ، عفونت های قارچی و باکتریایی ، استفاده از شوینده ای آسیب رسان ، ضد عرق ها و غیره ، بوجود می آید.

اما نوسانات هورمونی ، قرص های ضد بارداری حاوی آندروژن ، برخی از انواع داروها و بیماری های کبدی نیز می توانند از عوامل بروز سیاهی زیر بغل محسوب شوند .

علاوه بر این ، تغییر رنگ پوست زیر بغل به میزان زیاد ، ممکن است یکی از علایم دیابت نوع 2 باشد که در این صورت فرد علاوه بر زیر بغل ، شاهد افزایش رنگدانه های پوست پشت گردن و کشاله ی ران نیز خواهد بود. این اتفاق زمانی می افتد که انسولین خود را به رنگدانه های پوست می رساند و آنها را ، مثل تابش آفتاب ، به تولید ملانین بیشتر تحریک می نماید.

در این قسمت به تعدادی از موثرترین راهکار ها برای از بین بردن سیاهی زیر بغل می پردازیم :

خیلی ساده یک تکه لیمو را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی پوست زیر بغل بمالید تا رنگ پوست به طور طبیعی روشن تر شود . اگر پوست شما به لیمو حساسیت نشان داد ، بعد از لیمو از یک لوسیون مرطوب کننده استفاده نمایید. همچنین می توانید به جای لیمو آب دیگر مرکبات مثل گوجه فرنگی ، آناناس و پرتغال را امتحان کنید. ترکیبی از آبلیمو ، خیار و کمی پودر زردچوبه هم موثر خواهد بود . آب سیب زمینی و ژل آلوئه ورا هم خاصیت روشن کننده دارند.

خمیری از جوش شیرین و کمی آب تهیه کنید و لایه ای ضخیم از آن را روی پوست زیر بغل ایجاد نمایید. این کار به از بین رفتن سلول های مرده و از بین بردن سیاهی پوست کمک می کند. همچنین می توانید به جای آب از آبلیمو و یا سرکه سیب استفاده نمایید. اما این خمیر را زیاد روی پوست نگه ندارید.

استفاده ی منظم از روغن نارگیل به از بین رفتن لکه های تیره ی روی پوست و سیاهی زیر بغل و همچنین کاهش فعالیت رنگدانه های پوست کمک می کند. روغن نارگیل همچنین در تغذیه و آبرسانی پوست موثر است . روغن بادام شیرین هم جایگزین مناسبی محسوب می شود.

روغن ویتامین E نیز خاصیت روشن کنندگی دارد . می توانید ناحیه ی زیر بغل را با روغن ویتامین E ماساژ دهید. اگر کپسول ویتامین E دارید هم می توانید از محتویات آن برای از بین بردن سیاهی پوست استفاده کنید.

میزان مناسبی از سرکه سیب را با آرد برنج مخلوط کنید و خمیر به دست آمده را روی پوست قرار دهید. بعد از گذشت 10 تا 15 دقیقه پوست را با آب گرم شست و شو دهید. علاوه بر سیاهی زیر بغل ، این کار بوی بد بدن و باکتری ها را از بین می برد.

یک قاشف غذاخوری شیر خام ، ماست ساده و آرد را با یکدیگر ترکیب نمایید . خمیر بدست آمده را روی پوست پخش کرده و 15 تا 20 دقیقه صبر نمایید. لاکتیک اسید موجود در شیر و ماست به روشن شدن رنگ پوست کمک می کند. علاوه بر این ، پوست را نرم و صاف می نماید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: