وقتی صحبت از مواد غذایی موثر در زیبایی به میان می آید ، معمولا به گیاهان عجیب و غریبی فکر می کنیم که فروش آنها قوانین خاصی در بازار دارد و از کشورهایی رمزآلود به کشور ما صادر می شوند .

اما همیشه گیاهانی که راه زیادی را برای رسیدن به بازار های اطراف ما طی می کنند ، به دلیل پروسه ی فرآوری و شرایط حمل و نقل ، بسیاری از مواد مغذی خود را از دست می دهند .

اما امروز می خواهیم یکی از همین گیاهان موثر در زیبایی و خواص آن را به شما معرفی کنیم ، هویج !

حتما بسیاری از شما هویج را در غذاهای خود به صورت پخته می خورید ، یا همیشه بخشی از سالادهای شما است . بهتر است بدانید به طور کلی هویج در لیست ده سبزیجات پر مصرف قرار می گیرد و فواید زیادی هم برای سلامتی دارد .

اما آیا می دانستید مصرف میزان مناسبی از هویج زیبایی شما را تضمین می کند ؟ اما سه دلیلی که هویج را یکی از بهترین سبزیجات زیبایی ساخته را در این قسمت مطرح می کنیم : فواید زیبایی هویج موجب درخشندگی پوست می شود

حتما دقت کرده اید موقع پوست کندن هویج دست شما کمی نارنجی می شود . بدن شما بتا کاروتن ، دلیل رنگ نارنجی هویج ، را به ویتامین A در بدن تبدیل می کند . یک هویج کوچک حدود 300 درصد از نیاز روزانه ی بدن به این ویتامین را تامین می نماید . پس تنها یک هویج کوچک در روز در سلامت پوست شما موثر خواهد بود . کافی است کمی از میزان قبلی مصرف خود فراتر رفته و از خواص هویج لذت ببرید . به طور کلی اگر پوستی سالم و خوشرنگ تر می خواهید ، رعایت رژیم غذایی سالم و با حضور انواع سبزیجات و میوه های را فراموش نکنید .

چین و چروک را کاهش می دهد

البته با خوردن یک هویج در روز چین و چروک های پوست ناپدید نمی شوند ، اما با مصرف منظم هویج و افزایش سلامت پوست ، چین و چروک ها نیز کاهش خواهند یافت .

یک فنجان آب هویج در روز 22 میلی گرم بتاکاروتن وارد بدن شما می نماید . علاوه براین هویج منبع بسیار خوبی برای ویتامین C محسوب می شود و به استحکام پوست کمک می کند .

مناسب برای پوست های چرب

دوباره نکته ی کلیدی فواید هیوج برای پوست های چرب بتاکاروتن است که بعد از خوردن به ویتامین A تبدیل می گردد . انواع مختلفی از این ویتامین معمولا در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست مخصوص پوست های چرب یافت می شود . اما شما می توانید به صورت طبیعی با مصرف منظم هویج میزان ویتامین A را در بدن خود افزایش دهید .

برای سال ها ، متخصصان پوست در گذشته وجود ارتباط بین تغذیه و چربی پوست را تکذیب می کردند، اما تحقیقات امروزی عکس این مضوع را ثابت می کنند . در واقع برخی از انواع مواد غذایی مثل محصولات لبنی ، می توانند میزان تولید چربی در پوست را افزایش دهند .

در مقابل ، برخی از انواع مواد غذایی و مشخصا مواد غذایی حاوی آیتم های کاهنده قند خون ، در بهبود پوست های چرب موثر هستند . هویج هم یکی از همین مواد غذایی است .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: