تونر برای پوست های چرب

چند عدد گوجه فرنگی را با مخلوط کن به شکل پوره در آورید. از یک گلوله ی پنبه ای استفاده کرده و پوره ی گوجه فرنگی را روی پوست چهره بمالید. پانزده دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را با آب گرم آبکشی نمایید. گوجه فرنگی حاوی اسیدهای جذب کننده ی چربی است و پوسته برداری طبیعی به شمار می آید.

مرطوب نمودن خطوط خواب

در صورت امکان از خوابیدن برروی چهره تان بپرهیزید. البته این کار موجب بر طرف شدن خطوط ایجاد شده بر روی چهره تان نمی شود اما از ایجاد چروک های جدید جلوگیری می کند. اگر زمانی که از خواب بر می خیزید یکی دو تا از این چروک های ناراحت کننده را روی صورتتان می بینید یک حوله ی بسیار گرم و نم دار را روی چهره ی خود قرار دهید و تا زمان سرد شدن آن صبر کنید. رطوبت موجود روی چهره تان را با باد ملایم سشوار خشک کنید.

مالش پوست بدن

یک پیمانه نمک دریا را با 4/3 پیمانه عرق نعنا مخلوط کنید تا خمیری بدست آید. هنگام دوش گرفتن این خمیر را بر روی پوست بدن خود بمالید تا پوستی درخشنده داشته باشید.

پوست ترک ترک شده

مقداری روغن بلسان یا ژله ی نفت را روی پوست دست و گوشه های ناخن بمالید و سپس به مدت یک شب دستکش نخی بدست کنید. برای سایر مناطق پوست نیز همین کار را انجام دهید و روی پوست گاز استریل قرار دهید. طراوات بخشیدن به چهره

2/1 پیمانه شیر نارگیل کنسرو شده را به مدت 30 ثانیه درون ماکروفرگرم کنید. دو قاشق غذا خوری عسل را درون شیرنارگیل حل کنید. پوست را با این محلول خوب ماساژ دهید و اجازه دهید و به مدت ده دقیقه روی پوست بماند. پوست را با آب گرم آبکشی کنید. شیر نارگیل حاوی اسید لاکتیک است و عسل به پوست رطوبت می بخشد.

روشن کننده ی پوست روشن کننده ی پوست

یک عدد لیمو را دو نیم کرده و یک نیمه ی آن را روی تمام مناطق پوست بمالید. پنج دقیقه صبر کنید وسپس پوست را با آب گرم آبکشی نمایید.

براق نمودن پوست بدن

یک آناناس تازه را پوست گرفته و آن را به چهار قسمت ببرید. هنگام دوش گرفتن با برش های آناناس پوست بدن خود را ماساژ دهید. ماساژ را از شانه ها شروع کنید و تا پاها ادامه دهید. شستشوی پوستتان را با استفاده از یک شامپو بدن ملایم و آبکشی با آب گرم به پایان برسانید.

حافظ پوست

2/1 قاشق چای خوری روغن کودک را با میزان کافی بیکینگ پودر مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست آید. پوست چهره خود را با این خمیر ماساژ دهید و با آب ولرم آبکشی کنید. این نوع ماساژ پوست خسته را آرامش بخشیده و به آن درخشندگی می بخشد.

چروک ها

یک عدد قرص ویتامین C (قوی ترین قرصی که می توانید بیابید) را درون 2/1 قاشق چای خوری آب جوش حل کنید و اجازه دهید آب کمی خنک شود، تا حدی که پوست را نسوزاند. این محلول را به کمی کرم چشم اضافه کنید و آن را به ملایمت به زیر چشم و دور دهان بمالید. ویتامین C تنها آنتی اکسیدان موضعی است که می توانید مانع اکسیده شدن پوست گردد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: