آیا باید از تونر برای تمام قسمت های چهره ام استفاده کنم ؟

از تونر باید بیشتر در اطراف بینی و چانه استفاده کرد و هیچ گاه آن را در اطراف چشم به کار نبرید. برای پاک کردن مواد آرایشی اطراف چشم فقط از آب استفاده کنید.

بهترین راه برای استفاده از مرطوب کننده چیست ؟

احتمالا شما نیز شنیده اید که تنها راه درست برای استفاده از مرطوب کننده و پیشگیری از افتادگی و شل شدن پوست در صورت و گردن، استفاده از مرطوب کننده با حرکت روبه بالا است اما این مساله درست نیست. آن چه اهمیت دارد استفاده از حرکات ملایم و تماس آرام با پوست است و جهت حرکت دست هیچ اهمیتی ندارد. بهترین دستور برای استفاده از محصولات بهداشتی پوست چیست؟

قانون اصلی برای استفاده از محصولات بهداشتی این است : ابتدا مایعات، سپس ژل و در آخر لوسیون ها و کرم ها را استفاده کنید. همواره داروهای درمان آکنه و یا سایر اختلالات پوستی را قبل از مصرف مرطوب کننده استفاده نمایید زیر مرطوب کننده همانند یک ناقل عمل می کند و مانع پاک شدن مواد دارویی از پوست می شود.

بهترین دما برای آبی که چهره را با آن آبکشی می کنیم، چیست ؟

معمولاً آب نسبتاً سرد برای آبکشی صورت بهتر ست آب خیلی گرم می تواند موجب تحریک پوست گردد و پوست را از رطوبت محروم سازد اما از سوی دیگر آب سرد ممکن است تمامی پاک کننده را از چهره پاک نکند. آبکشی مواد پاک کننده از روی چهره بسیار اهمیت دارد زیرا پاک کننده ها فقط آلودگی را از عمق پوست بیرون می کشند و باید از روی پوست پاک شوند. چه نوع صابونی برای حمام کردن مناسب است ؟

بهتر است هنگام حمام کردن دو نوع صابون در دسترس داشته باشید. گرچه صابون های معطر برای برخی از قسمت های بدن (چون زیر بغل، کشاله ران و پاها) بسیار مناسب است اما برایسیار نواحی پوست که بوی ناخوشایندی از خود متصاعد نمی کنند بیش از حد قوی است. برای چنین مناطقی (بازوها، ساق ها و تنه) بهتراست از پاک کننده های ملایم تری بهره گیرید.

چرا هر کاری می کنم پوست آرنج من باز هم خشن است ؟

متاسفانه آرنج از مناطقی است که کمتر به درمان های موجود جهت زیبایی پوست پاسخ مثبت می دهد. این روش را امتحان کنید : دو برش از خربزه ی درختی کاملاً رسیده را له کنید و آن را با 2/1 پیمانه آرد ذرت مخلوط نمایید. آرنج خود را به مدت ده دقیقه در این مخلوط فرو ببرید. سپس این مخلوط را با یک مسواک کهنه از روی آرنج پاک نمایید. خربزه ی درختی دارای آنزیمی طبیعی است که سلول های مرده را از پوست جدا می کند و آرد ذرت پوسته ها را از پست بر می دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: