1 - نور آفتاب: نور آفتاب برای همه مضر است. اشعه فرابنفش باعث ایجاد لک ، سرطان پوست و پیری زودرس پوست می شود. کسانی که پوست سفید ، چشم و موی روشن دارند ، بیشتر در معرض آسیب هستند. بنابراین اولین کار ، استفاده از ضد آفتاب و پرهیز از نور آفتاب است. استفاده از کلاه با 7/5 سانتی متر لبه و عینک آفتابی نیز می تواند کمک کننده باشد. باید 20 دقیقه قبل از خروج از منزل ، کرم ضد آفتاب را استفاده کرد و هر 2 یا 3 ساعت آن را تمدید کرد.

2 - تغذیه: نوشیدن آب به میزان کافی ، مصرف میوه و سبزی های تازه و میوه های حاوی ویتامین های B , C و E ، از پیری پوست جلوگیری و رادیکال های آزاد را که عامل اصلی پیری سلولی هستند ، خنثی می کند. میوه های سرخ مثل شاتوت ، آلبالو ، توت و گوجه فرنگی آنتی اکسیدان طبیعی برای جوانی پوست دارند و توصیه می شود به جای مولتی ویتامین های صنعتی ، از میوه های تازه استفاده شود.

3 - استراحت و خواب کافی: کسی که خواب خوبی ندارد ، پوستش زودتر آسیب می بیند.

4 - استرس: استرس باعث تقویت رادیکال های آزاد و پیری سلولی و پوست می شود. بنابراین سعی کنید زندگی آرامی داشته باشید تا روح و در نتیجه پوستتان آرام باشد و دیرتر دچار پیری شود.

5 - خشکی پوست: کسانی که پوست خشکی دارند یا در محیط خشک زندگی می کنند ، زودتر از کسانی که پوست چرب دارند ، پیر می شوند و باید از مرطوب کننده های مناسب استفاده کنند.

6 - کرم های لایه بردار: استفاده از این کرم ها مثل اسیدهای میوه (آلفا هیدروکسی اسیدها) در شادابی پوست موثر است.

7 - مصرف سیگار و دخانیات: سیگار عامل بسیار مهمی در تخریب الیاف کلاژن و الاستین است. پوست کسی که به هر دلیلی سیگار می کشد، 10 سال زودتر پیر می شود. ضمن این که به تدریج تیره و کدر شده ، خطوط دور چشم و دور دهان هم بیشتر می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: