در بعضی افراد ماه ها طول می کشد تا جوش ها سرانجام از بین بروند. کومدون ها اگر درمان نشوند هفته ها یا ماه ها یا بیشتر می مانند. ضایعات التهابی معمولا در چند روز یا چند هفته از بین می روند ؛ اما نشانه های (سرخ و سرانجام قهوه ای) آن ها ماه ها یا بیشتر می مانند. همچنین ، چون آکنه ممکن است در همان محل و گاه درست وقتی ضایعه شروع به ناپدید شدن کرده است عود کند ، می تواند دوباره تشدید شود که این تصور را ایجاد می کند که ماه ها دوام داشته باشد.

کیست ها نیز در همان محل قبلی دوباره عود می کنند و شاید متوجه شوید که اندازه آن ها در طول زمان خود به خود کوچک و بزرگ می شود. طبق معمول وسوسه می شویم که اگر این ضایعات را بکنیم از شر آن ها رها می شویم ، اما این کار فقط آن ها را تشدید می کند و سبب می شود طولانی تر بمانند. این کار احتمال ماندن جای آکنه را نیز افزایش می دهد.

یکی از بدترین کارهایی که می شود با هر نوع جوش کرد کندن یا فشار دادن آن است. آسیب و تحریکی که کندن یا فشار دادن ایجاد می کند این رضایت موقت را به شما می دهد که محتوای جوش را درآورده اید و پوست را صاف کرده اید ؛ اما در مدتی کوتاه آن ناحیه سرخ تر و بیشتر مستعد به جا ماندن لک قهوه ای یا جای گود آکنه می شود و بدتر از همه ، مانع دوباره بیرون آمدن جوش در همان نقطه نیز نمی شود.

هدف اصلی فرد مبتلا به آکنه این است که بکوشد در درجه اول از تشکیل آکنه جلوگیری کند. وقتی جوش بالا آمد ، اولین ترفند برای هر چه زودتر از بین رفتن ضایعه به نحوی که جای آکنه هر چه کمتر بماند ، پرهیز از ور رفتن و کندن آن است ؛ هدف دوم ، درمان هر چه زودتر آن با داروی مناسب ضد باکتری / ضد التهاب است. و در آخر ، پرهیز از هر کاری با آکنه یا مصرف هر چیزی روی آکنه است که تحریکی اضافی برای جوش ها باشد. بررسی علت هایی که فکر می کنید در پس بیرون ریزی آکنه هست نیز به شما کمک می کند. آیا بیرون ریزی نزدیک یک امتحان بوده است یا یک پروژه پر از استرس؟ آیا کرم یا لوسیون جدید مصرف کرده بودید؟ آیا دارو یا قرص ضدبارداری خوراکی را شروع یا متوقف کرده بودید؟ آیا چیز دیگر می توانسته در بیرون ریزی آکنه نقش داشته باشد؟ و در آخر اگر ضایعه از بین نرود ، فکر خوبی است که یک متخصص پوست آن را بررسی کند و مطمئن شود فقط جوشی است که آهسته خوب می شود و نه چیز دیگری که باید به گونه ای دیگر به آن رسیدگی کرد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: