مطالعات نتوانسته است ارتباطی بین تشدید آکنه و خوراکی های چرب پیدا کند. البته ابتدا به نظر می رسد تمام خوراکی هایی که متهم به ایجاد آکنه می شوند خوشمزه اند. این موضوع شامل خوردنی های لذیذی مانند شکلات ، آب نبات ، آجیل ها ، سودا ، غذاهای سرخ شده و آب پرتقال می شود. فکر می کنم طی سال ها همه چیز را از آب تا تقریبا هر خوراکی که تصور کنید ، عامل آکنه دانسته اند.

واقعیت این است که شواهدی علمی در دست نیست که نشان دهد مصرف کربوهیدارت و یا چربی زیاد اثری بر تولید سبوم یا آکنه دارد. بخشی از مسئله این است که عوامل مسبب تشدید آکنه آن قدر زیادند که انگشت گذاشتن بر یک عامل و اثبات تاثیر یا عدم تاثیر آن بسیار دشوار است.

سال هاست لبنیات به آکنه ارتباط داده شده است و گزارش هایی هست مبنی بر اینکه آکنه افرادی که مصرف شیر را محدود یا آن را حذف کرده اند بهبود چشمگیر یافته است. نتایج دو مطالعه که در دانشکده پزشکی هاروارد انجام شد ظاهرا این گزارش ها را تایید می کند. در این مطالعات پرسش نامه هایی درباره آکنه و مصرف شیر لبنیات در اختیار 6500 نوجوان پسر و دختر 14-8 ساله که بخشی از یک مطالعه ادامه دار بزرگ تر و جامع ترند قرار گرفت. بنا به گفته مولفان ، هر دو مطالعه ارتباط مشخص مثبتی بین مصرف شیر و آکنه نشان دادند.

نتایج بدست آمده مستقل از مقدار چربی شیر بود و هر سه نوع شیر کامل ، کم چرب و بدون چربی ارتباط آماری مشخصی با آکنه نشان داد. همچنین ، ارتباط بین آکنه و نوشیدنی های فوری شیردار صبحانه ، بستنی یخی ، پنیر کاتیج و پنیر خامه ای زیاد بود ، اما این ارتباط با سایر خوراکی های لبنی یا با سایر خوراکی هایی مانند سیب زمینی سرخ کرده ، شکلات ، آب نبات یا پیتزا وجود نداشت. در مطالعه ، دخترها بیش از پسرها تحت تاثیر بودند. شاید هورمون هایی که به طور طبیعی در شیر گاو ، به خصوص گاوهای باردار ، ترشح می شود و بین 75% تا 90% شیر و فرآورده های لبنی را تشکیل می دهد ، نقش مهمی در این موضوع داشته باشد. شیر مبنع سرشار کلسیم و پروتئین برای بسیاری از افراد این گروه سنی است و اگر قرار است آن ها رژیم غذایی بدون لبنیات را دنبال کنند باید دقت شود کلسیم کافی در رژیم غذایی آن ها تامین شود.

ممکن است برخی وضعیت ها یا عوامل استرس زا که این خوراکی ها را جذاب تر یا مقاومت در برابر آن ها را دشوار تر می کند ، در تشدید آکنه مقصر باشد. در عین حال ، اگر احساس می کنید بعضی خوراکی ها آکنه شما را به خصوص بدتر می کند ، منطقی است که باید از آن خوراکی پرهیز کنید. مسلم است که از سوء تغذیه سودی نخواهید برد ، اما من هرگز نشنیده ام کسی با نخوردن هله هوله پرچرب و پرکربوهیدرات یا اکثر خوراکی هایی که مردم می گویند علت تشدید آکنه است ، دچار سوء تغذیه شود.

یک ماده که اگر به مقدار خیلی زیاد خورده شود آکنه را تشدید می کند ، ید است. خوراکی هایی مانند علف دریایی یا غذای دریایی که ید زیاد دارند ، اگر به مقدار زیاد خورده شوند بر آکنه اثر منفی دارند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: