تعریف بدون روغن پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد. تمام محصولات بدون روغن فاقد اکثر موادی اند که واژه روغن در نام آن ها هست ، مثلا روغن معدنی. البته ، در نام بسیاری از مواد واژه روغن نیست ، مانند گلیسریل تریبهنات یا لانولین. همچنین ، بعضی مواد - موم هایی مانند موم کارنوبا و هیدروکربن های روغنی مانند وازلین و اسکوالن - روغن نیستند اما نباید در محصولات بدون چربی وجود داشته باشند. صنعت مراقبت از پوست در پرهیز از کاربرد این مواد در فرمولاسیون های بدون روغن چندان سخت گیر یا قاطع نیست. روغن های اساسی ، مانند روغن هایی که در عطر به کار می رود ، مسئله ای ایجاد نمی کنند چون مانند سایر روغن ها رفتار نمی کنند و در فرمولاسیون های بدون روغن قابل استفاده اند.

محصولات بدون روغن را می توان به دو گروه تقسیم کرد. گروه اول شامل محصولات مطلقا بدون روغن است که معمولا خشک کننده پوست هستند.

استثناهایی عالی نیز وجود دارند ؛ موادی مانند پروپیلن گلایکول ، گلیسرین و پایه های سیلیکون روغن نیستند و خشک کننده نیستند. برای افراد دارای آکنه ای که به درمان مقاوم است ، شناسایی محصولاتی که مطلقا فاقد روغن هستند برای تکمیل درمان موضعی بسیار مفید است. این محصولات شامل محلول ها ، ژل ها و امولسیون های مواد فاقد روغن است. موادی چون اسیدهای چرب ، الکل های چرب ، استرول ها و سیلیکون ها در محصولات مطلقا بدون چربی قابل قبول اند. گروه دوم شامل محصولات بدون روغن بینابین است که دارای نرم کننده های روغن مانندی به نام استرها هستند. بعضی از این مواد از لحاظ فنی روغنی یا چربی به شما نمی روند ، اما از لحاظ تاثیری که بر پوست دارند شبیه روغن هستند. برای مثال ، بسیاری از موادی که در گروه کومدوزا طبقه بندی شده اند استرهای نرم کننده هستند. امولسیون های فاقد روغن استرهای نرم کننده و آب ، مرطوب کننده هایی ضعیف اند و برای افرادی که پوست اندکی چرب تا اندکی خشک و نیاز به رطوبت اضافی دارند بسیار مناسب هستند.

پودرها آب و روغن را جذب می کنند ، که پوست را از چرب تر به خشک تر تغییر می دهد. بسیاری از پودرها اصلاح شده اند تا کمتر خشک کننده و از لحاظ آرایشی برای افرادی با گستره وسیع تری از مسائل پوستی قابل پذیرش باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: