پزشک شما پس از ارزیابی صحیح ، دارو یا ترکیب دارویی مناسب را برای شما تعیین خواهد کرد.

استروژن ها به خصوص در زنانی که پوست چرب و نشانه های مشخص افزایش تولید سبوم دارند ، سودمند هستند. هر استروژنی که در دز کافی تجویز شود تولید سبوم را کاهش خواهد داد ؛ البته دزهای استروژنی که برای این منظور لازم است بالاتر از دزهای استروژن داروی ضدبارداری خوراکی است.

استروژن ها تولید آندروژن های تخمدانی را سرکوب می کنند و کبد را به افزایش تولید ماده ای به نام گلوبولین متصل شونده به هورمون جنسی تشویق می کنند که به آندروژن متصل می شود و آن را از خون بیرون می برد.

در زنانی که تحت درمان استروژن هستند ، دست کم باید سالی یک بار معاینه پستان و پپ اسمیر همراه با توصیه هایی انجام شود که در هر کشور برحسب سن ، فعالیت جنسی ، پیشینه خانوادگی سرطان سینه و سرطان های دیگر ، عوامل دیگر متفاوت است. خوشبختانه وقوع اثرهای جانبی جدی تر از قبیل لخته شدن خون و پرفشاری خون که ممکن است بر اثر استفاده از استروژن رخ دهد در زنان جوان سالم نادر است ؛ با این حال پزشک و بیمار باید از خطر بالقوه واکنش های منفی آگاه باشند و پیش از شروع درمان با استروژن نسبت خطر / فایده آن به دقت سنجیده شود.

داده های جدید حاکی از آن است که پیش بینی اثر نهایی یک داروی ضدبارداری خوراکی بر تولید سبوم بر مبنای مقدار یا نوع استروژن آن امکان پذیر نیست. تمام استروژن های دز - پایین آزمایش شده نشان دادند که تولید سبوم با همه این داروها به یک میزان کاهش یافت.

آیا هر داروی ضدبارداری خوراکی به درمان آکنه کمک می کند؟

داروهای ضدبارداری خوراکی را فقط زنان بالاتر از 16 سال باید مصرف کنند چون در زنان جوان تر رشد سرکوب می شود. شیوه اصلی عمل OC ها در درمان آکنه ، کاهش آندروژن هایی مانند DHEAS و تستسترون آزاد ، و افزایش گلوبولین متصل شونده به هورمون جنسی است که به تستسترون متصل می شود و مقدار تستسترون آزاد را کاهش می دهد. به این ترتیب OCها به بازداری از تولید سبوم که یکی از اجزای مهم تشکیل آکنه است کمک می کنند. دو ماده فعال اصلی اکثرOC ها استروژن ها و پروژستین ها هستند. استروژن ها تولید سبوم را کاهش می دهند و بعضی انواع استروژن قوی تر از سایر استروژن ها هستند. پروژستین ها می توانند اثر آندروژنی را افزایش دهند ، اثری بر آن نداشته باشند ، یا آن را کاهش دهند. بعضی پروژستین ها مستقیما اثرهای آندروژن ها را بیشتر می کنند یا به شکل ضداستروژن ها عمل می کنند و بازدارنده فواید استروژن در کاهش تولید سبوم هستند.

بسیاری از انواع مختلف OCها در درمان آکنه موثرند. تنها داروهای ضدبارداری خوراکی که بالقوه می توانند آکنه را بدتر کنند ، آن هایی اند که به جای ترکیبی از پروژستین و استروژن فقط دارای پروژستین ها هستند. داروهای ضد بارداری خوراکی که فقط دارای پروژستین ها هستند شامل لونژسترل و مدروکسی پروژستین هستند. آکنه ، هیروسوتیسم (رویش غیر طبیعی مو) و ریزش مو با بعضی پروژستین ها ارتباطی داده شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: