فعلا شواهد کافی علمی در دست نیست که نشان دهد اصلاح با تیغ بهتر است با ریش تراش برقی گرچه اصلاح عمقی صورت مردان از نظر اسلام مذموم است و عواملی مثل نوع پوست و مو، تعداد دفعات اصلاح، وجود ناراحتیهای پوستی، مهارت، قیمت و راحتی کار در سلیقه شخصی تأثیر می گذارند. تیغ مو را از ته می تراشد و اصلاح با تیغ صاف تر و عمقی تر استف ولی انتهای موهای تراشیده شده در اصلاح با ریش تراش برقی ناصاف و تیزتر و سطحی تر است، البته در مواقعی که ناراحتی پوستی مطرح باشد اصلاح عمقی مطلوب نیست.

فرآورده های پیش از اصلاح

هدف از بکار بردن این مواد آسان کردن عمل اصلاح است و این مواد باعث می شوند. اصلاح، کمتر تحریک کننده و ناراحت کننده باشد. برای اصلاح با ریش تراش برقی، ریش حتی الامکان باید خشک و سفت باشد. فراورده های پیش از اصلاح، ترشحات چربی و عرق را در ریش از بین می برند لذا ریش خشک و سفت شده و به راحتی تراشیده می شود. هنگام اصلاح با تیغ، برخلاف اصلاح با ریش تراش برقی، ریش باید خیس، نرم و متورم باشد تا تحریک ایجاد نشود.فرآورده های پیش از اصلاح، اثر آب و کرم های اصلاح را افزایش داده، به نرم و متورم شدن مو کمک می نمایند. قبل از اصلاح با تیغ صورتتان را به طور کامل با آب گرم و صابون بشوئید. خمیر ریش استفاده کنید و پس از آن دو تا سه دقیقه صبرکنید تا ریش خیس و نرم شود.

فرآورده های پس از اصلاح

این فرآورده ها خیلی مشابهند و اساساً عبارتنداز : الکل، آب و عطر. فرآورده های پس از اصلاح فقط در صورت به کار می روند و با ایجاد احساس طراوت، ناراحتی اصلاح با تیغ را تسکین می دهند. البته این مواد بیشتر از جهت زیبایی مورد مصرف قرار می گیرند. افراد با پوست خشک باید از فرآورده های پس از اصلاح اجتناب نموده به جای آن پس از اصلاح و شستشوی صورت از کرم یا لوسیون نرم کننده استفاده نمایند. افراد با پوست چرب می توانند پس از اصلاح و شستن صورت از فرآورده های پس از اصلاح استفاده کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: