هرگز در آب داغ به مدت طولانی حمام نکنید.

اگر پوست حساسی دارید و یا مویرگهای پوستتان به چشم می خورد، هرگز با آب داغ حمام نکنید. حرارت آب باید کمی بیش از حرارت بدنتان باشد تا پوستتان لطمه نخورد.

اگر می خواهید استراحت کنید و آرامش بیایید، به مدت 15 دقیقه در وان آب نیمگرم دراز بکشید، چشمهایتان را ببندید و دور حلقه خیار روی آنها بگذارید.

اگر از گیاهان برای لطافت و پاکیزگی پوست استفاده می کنید، هرگز گیاه مورد نظر را در وان نریزید، زیرا پس از حمام گرفتن، ناگزیر خواهید بود مدتی وقت صرف کنید تا مقدار گیاهی را که به بدنتان چسبیده است، جدا کنید و بشویید. برای استفاده از گیاهان بهتر است گیاه مورد نظر را در کیسه ای نخی بریزید و در آب وان قرار دهید.

به جای خود گیاه، می توانید از عصاره یا آب آن استفاده کنید. در این صورت عصاره گیاه یا آب آن را به آب وان بیفزایید.

حمام گیاهی

بسیاری از گیاهان می توانند برای پوست مفید باشند. می توانیم از این نوع گیاهان در حمام استفاده کنیم.

بهترین گیاه از این دسته، گل بابونه است. می توانید گل بابونه را به صورت خشک یا تازه مورد استفاده قرار دهید.

این گیاه پاک کننده پوست است و به آن لطافت می بخشد. برای اثر بخشی بیشتر، می توانید نصف پیمانه گل بابونه را با کمی اکلیل کوهی مخلوط کنید و در آب وان بریزید.

بابونه خاصیت دیگری نیز دارد و آن، محافظت از پوست در برابر نیش حشرات است. اگر شیوه گل بابونه را به پوستتان بزنید، از نیش حشرات در امان خواهید بود.

از گل بابونه برای رنگ کردن موها هم استفاده می شود.

حمام با گیاهان خوشبو

در هر دوره ای از تاریخ، نوعی حمام متداول بوده است. در قرن 17 حمام عطرآگین باب شد. در این نوع حمام، برای خوشبو کردن بدن، از گلها و گیاهان معطر مانند گل سرخ، بهار نارنج، یاسمن، سنبل و نعناع استفاده می شد.

اکنون هم برای خوشبو کردن بدن می توانید از این نوع حمام استفاده کنید و با بهره جویی از گلها و گیاهان خوشبو، حمام بگیرید و به بدنتان عطر و بویی دلخواه بدهید.

برای حمام گرفتن با گیاهان خوشبو، باید مقداری از اسانس گل مورد نظرتان را به آب وان بیفزایید و چند دقیقه در آن بمانید.

گیاهان شفابخش

بسیاری از گیاهان افزون بر خواص گفته شده، شفابخش نیز هستند و به عنوان درمان کننده هم می توان از آنان کمک گرفت، زیرا به مقدار فراوان ویتامین دارند و به همین دلیل از ارزش زیادی برخوردارند. از این نوع گیاهان در حمام می توان استفاده کرد و به کمک آنها مقداری ویتامین به پوست رساند.

برگهای زیرفون و نعناع صحرایی از گیاهان مفیدی هستند که در سالم سازی پوست می توانند نقش موثری داشته باشند.

منظور از حمام گیاهی چیست؟

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: