فواید دارویی انار از سالهای بسیار دور مورد توجه بوده است. انار به همراه پاپیروس مصری برای التیام و درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شده است. همچنین درمانگران یونان از انار به منظور درمان بسیاری از بیماری ها شامل آرتروز، اختلالات گردش خون، مشکلات گوارشی و عفونت ها، استفاده می کردند. حالا از فواید انار برای پوست استفاده های زیادی می شود و همچنین از آن در کارخانه های تولید لوازم آرایشی بهره می برند. اکنون بهتر است میوه انار را به خاطر خواص فراوان آن میل کرده و همچنن برای بهره بردن از خواص آن روی پوست خود نیز می توانید از انار برای ساخت از ماسک طبیعی در خانه استفاده کنید. در ادامه به دلایل مهم استفاده از انار روی پوست اشاره خواهد شد.

درمان آکنه

از مهم ترین دلایل ایجاد آکنه روی پوست، مشکلات گوارشی و عدم تعادل هورمون هاست که با استفاده از انار می توانید به درمان این مشکلات کمک کنید. همچنین، انار مشکلات گوارشی را بهبود بخشیده و گردش خون را تنظیم می کند. می توانید آب انار را روی مناطق دارای آکنه استفاده کرده و نتایج آن را مشاهده کنید. آب انار با بازسازی پوست و کلاژن سازی، موجب بهبود آکنه و جای آکنه روی پوست می شود.

ضد پیری

آب انار برای پوست های آسیب دیده بر اثر آفتاب یا بالا رفتن سن بسیار مفید است. انار آسیب هارا بازسازی کرده و پوستی نرم و جوان به شما می بخشد و  طول عمر فیبروبلاست های پوست را افزایش می دهد. فیبروبلاست ها سلول های مسئول تولید کلاژن والاستین می شوند. کلاژن و الاستین باعث کشیده شدن و لیفتینگ پوست شده و خاصیت الاستیسیته و انعطاف پذیری پوست را افزایش داده و منجر به کاهش چین و چروک رو پوست می شوند.

درمان زخم و جای زخم

دانه های انار حاوی مواد شاداب کننده ای هستند که می توانند باعث درمان زخم و جای زخم های باقی مانده روی پوست شوند. همچنین کمک میکند تا زخم ها دچار عفونت نشده و جای آنها روی پوست باقی نماند.

آبرسانی پوست

انار ماده ای مفید برای مراقبت از پوست است. واین خاصیت به دلیل وجود مولکول های ریزی است که می تواند به عمق پوست نفوذ کرده و آبرسانی انجام دهد. این ماده برای تمامی انواع پوست مناسب بوده و بسته به نوع پوست با مواد دیگر می تواند ترکیب شود. روغن انار می تواند به عمق پوست نفوذ کرده و موجب درمان پوست های خشک می شود. انار توانایی التیام خشکی، ترک ، سوزش و خارش پوست دارد و حاوی پانیسیک اسید بوده که یک اسیدچرب امگا5 است که مانع از دست رفتن رطوبت پوست می شود.

درمان پوست های چرب

روغن موجود در انار حتی برای پوست های چرب نیز می تواند مفید باشد. از این میوه در محصولات مراقبت از پوست و ضد آکنه های مخصوص پوست های چرب استفاده می شود.

 

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: