بطور متوسط یک انسان بالغ حدود 7 تا 9 ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارد.با وجود آنکه بی خوابی در شب بسیار رایج است شما می توانید با کمک طب سنتی و برخی از گیاهان به درمان این اختلال بپردازید.

سنبل الطیب

سنبل الطیب گیاهی است که خواب آرام را برای شما به ارمغان می آورد بدون اینکه عوارض جانبی داشته باشد. از نظر بالینی به اثبات رسیده است که سنبل الطیب باعث بهبود کیفیت خواب می شود و افراد مبتلا به مشکلات بی خوابی آن را بسیار موثر می دانند. این گیاه همچنین اسپاسم را تسکین می دهد و به هضم مناسب غذا کمک خواهد کرد.چای گیاهی ساخته شده از ریشه سنبل الطیب برای افراد مبتلا به بی خوابی مفید است.

بابونه

بابونه برای درمان بی خوابی و طیف گسترده ای از سایر اختلالات مورد استفاده قرار می گیرد.یک فنجان چای بابونه در شب به شما کمک می کند که خوابی آرام داشته باشید.این گیاه همچنین به کاهش تنش و اضطراب کمک می کند. می توانید این چای را با عسل میل کنید و خوابی آرام را تجربه کنید.

بادرنجبویه

به عنوان یکی از گیاهان آرام شناخته می شود که برای کاهش استرس و خواب راحت مورد استفاده قرار می گیرد.با این حال مطالعات نشان م یدهد که از این گیاه در ترکیب با سایر گیاهان نظیر سنبل الطیب استفاده می شود. اگر از اختلالات خواب رنج می برید و خواب کافی ندارید با ریختن آب داغ بر روی برگ های بادرنجبویه بگذارید مدتی بماند و سپس آن را میل کنید واز چای این گیاه و فواید آن بهره مند شوید.

گل ساعتی

این گیاه دارای خواص آرامش بخش است و می توان آن را بصورت چای یا کپسول مصرف کرد. با ریختن یک فنجان آب داغ بر روی برگ این گیاه و گذاشتن آن در کناری و مصرف آن پس از چند دقیقه مسلما خواب آرامی را تجربه خواهید کرد. این چای بهتر است قبل از شام مصرف شود. همچنین این گیاه را برای درمان افسردگی بسیار موثر می دانند.

کاهوی وحشی

کاهوی وحشی دارای اثرات آرام بخش است و مصرف آن برای افرادی که از بی خوابی رنج می برند توصیه می شود. همچنین تسکین درد های عضلانی و درمان سیاه سرفه در کودکان از دیگر فواید این گیاه است. این گیاه را می توان بصورت چای مصرف کرد و همچنین شیوه ی دیگر استفاده از آن و برگ های آن در وان حمام است.

رازک

رازک یک گیاه گلدار است که برای درمان بسیاری از اختلالات مورد استفاده قرار می گیرد.این گیاه یکی از گیاهان موثر برای اختلال خواب است و همچنین مصرف آن در کاهش اضطراب ، درمان بی خوابی و بی قراری نقش دارد.یکی از درمان های محبوب در گذشته پر کردن بالش با رازک بوده است تا فرد خوابی آرام و راحت داشته باشد.

کاوا

کاوا یکی از گیاهان مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب است. از این گیاه به شکل پودر و کپسول برای درمان بی خوابی استفاده می شود. اعتقاد بر این است که دوزهای زیاد این گیاه باعث خواب عمیق می شود.با این حال دوزهای بالا توصیه نمی شود زیرا اعتیادآور خواهد بود.

یاسمن

چای تهیه شده از گل یاس دارای یک اثر آرامش بخش برروی اعصاب است. بعلاوه از یاسمن برای درمان مشکلات قاعدگی ، پوست حساس و معده ضعیف استفاده می شود.یاسمن در بسیاری از گروههای دارویی جهت تسکین درد مورد استفاده قرار گرفته است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: