روغن کرچک سابقه ای طولانی در درمان بسیاری از درد ها دارد. بعلاوه این روغن طبیعی و ارگانیک در درمان درد مفاصل و عضلات مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله در رابطه با تاثیرات روغن کرچک در تسکین درد مفاصل صحبت خواهیم کرد.

روغن غلیظ و کهربایی رنگی که از گیاه کرچک استخراج می شود. موارد استفاده دارویی و خواص درمانی این روغن از زمان های قدیم مورد توجه بوده است. از این روغن برای درمان یبوست ، رفع درد مفاصل و مشکلات پوستی استفاده می شود. حتی در دنیای مدرن نیز استفاده از روغن کرچک بعنوان یک طب جایگزین در درمان درد محبوبیت دارد. درد مفاصل یا دیگر اعضای بدن را می توان با استعمال یا تزریق روغن کرچک کاهش داد.

اگرچه دانه های این گیاه می توانند سبب بروز آثار تخریبی در بدن شوند در صورتیکه دانسته یا نداسته مصرف شوند. به همین علت توصیه می شود که میزان مصرف آن برای فرد تعیین شود. دوز مصرفی این روغن با توجه به شرایط و اوضاع و احوال فرد تعیین می شود. مصرف 2 تا 3 قاشق چایخوری روغن کرچک تنها پس از مشورت با پزشک امکانپذیر است. این روغن بو و طعم خوشایندی ندارد پس می توان آن را با سایر مواد نظیر چای سبز و چای زنجبیل ترکیب کرد تا قابل خوردن شود. روغن کرچک برای درمان درد مفاصل بسیار مفید است زیرا درد را کاهش می دهد و سبب شل شدن عضلات می گردد. نحوه استفاده از روغن کرچک برای درد مفاصل

درد مفاصل به دلایل گوناگونی نظیر حالات نادرست و یا حرکاتی که باعث وارد آمدن استرس بر مفاصل می شوند بروز پیدا می کند و حتی دلیل آن می تواند آرتریت باشد. نه تنها این مسئله آزاردهنده است بلکه می تواند یک مانع در فعالیت های روزانه ایجاد کند. برای جلوگیری از درد استفاده از روغن کرچک توصیه می شود. بسیاری از پزشکان استفاده از روغن کرچک را جهت تسکین درد توصیه می کنند. علاوه بر این استعمال خارجی یا تزریق آن در ناحیه دردناک در کاهش درد موثر واقع می شود.در قسمت پایین به طرز تهیه ضماد از روغن کرچک و استفاده از آن می پردازیم.

ـ برای آماده سازی ابتدا باید روغن کرچک را گرم کنید و حدود 4 یا 5 قاشق غذاخوری روغن کرچک را درون ظرفی ریخته و گرم نمایید.

ـ هنگامی که روغن گرم شد، یک تکه پارچه پشمی را درون آن فرو کنید. هرچه پارچه ضخیم تر باشد بهتر است. اجازه دهید تا پارچه در روغن باقی بماند و کاملا خیس بخورد.

ـ پارچه را برروی مفصل آسیب دیده قرار دهید و مطمئن شوید که آن را با کیسه پلاستیکی می پوشانید. یک پد گرم بر روی آن قرار دهید برای توزیع گرما به مفصل.

ـ گرما از روغن و پارچه به عضلات نفوذ کرده و درد را کاهش داده و سبب شل شدن عضلات می گردد. این فرآیند را حدود یکساعت و دو تا سه مرتبه تکرار کنید تا علائم کاهش درد در شما نمایان گردد. همچنین از این روش می توانید برای درمان درد سایر نواحی بدن نیز استفاده نمایید.

خواص درمانی روغن کرچک

روغن کرچک گرم زمانیکه در نواحی آسیب دیده مالش داده می شود در شل شدن عضلات و کاهش درد موثر خواهد بود. تزریق روغن کرچک همراه با کافور ، سیر ، فلفل و هر نوع ادیه دیگر می تواند در التیام درد مفاصل موثر باشد. مالش روغن به حالت دورانی بر روی مفاصل با تولید گرما همراه خواهد بود. این امر به نوبه خود باعث بهبود گردش خون در مفاصل می گردد و باعث می شود که سیستم لنفاوی درد و التهاب را کاهش دهد که این امر در نتیجه با شل شدن عضلات همراه خواهد بود.این روغن یک درمان عالی برای اختلالاتی نظیر آرتریت ، روماتیسم و پوکی استخوان است. با این حال اگر پوست پاره شده است یا ترک دارد از استعمال روغن کرچک خودداری نمایید زیرا باعث التهاب و سوزش می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: