اسید سالیسیلیک از قرن پنجم به منظور کاهش درد و التهاب مورد استفاده قرار می گرفت و امروزه نیز برای مواردی همچون درمان بیماری های قلبی و پیشگیری از گرفتگی رگ ها مشهور می باشد.

امروزه ، این نوع از اسید مهمترین ترکیب سازنده ی آسپرین محسوب می شود ، اما شما احتمالا از تمامی خواص آن آگاهی ندارید .

در این قسمت به برخی از مهمترین فواید این ماده می پردازیم :

به بهبود جای نیش حشرات کمک می کند برای رهایی از التهاب و خارش جای نیش حشرات ، این قرص را روی پوست بزنید . البته اگر به نیش زنبور حساسیت دارید ، قبل از هر کاری به پزشک خود مراجعه نمایید.

جوش ها را از بین میبرد حتی بعد از دوران بلوغ هم ممکن است گاه و بی گاه جوش هایی روی پوست صورتتان پدیدار شوند. اما می توانید با استفاده از آسپرین آنها را از بین ببرید . باید یک قرص را خورد کنید و با کمی آب آن را مرطوب نمایید.

این خمیر را روی جوش ها بزنید و اجازه دهید برای چند دقیقه روی پوست باقی بماند . سپس پوست خود را با آب و شوینده ای ملایم شست و شو دهید . با این روش قرمزی پوست و جوش ها کم کم ناپدید خواهند شد.

به جوانسازی پوست کمک می کند سالیسیک اسید موجود در آسپرین ورم ، قرمزی و آکنه را از بین می برد و همچنین پوست را از سلول های مرده و چربی اضافه پاک می کند . چهار قرص آسپرین را خورد کنید و با یک چهارم فنجان آب و یک قاشق چایخوری عسل ترکیب نمایید .

این ترکیب را روی پوست صورت قرار داده و ده دقیقه صبر کنید و سپس پوست را با آب ولرم شست و شو دهید . استفاده ی منظم از این ترکیب به جوانسازی پوست کمک می کند.

پینه های قدیمی را از بین می برد باید پنج عدد قرص آسپرین را خورد کرده ، و با کمی آبلیمو و نصف قاشق چایخوری عسل ترکیب نمایید . این ترکیب را روی پینه های پا و دست قرار دهید و حوله ای گرم و سپس پلاستیکی دور آن بپیچید . بعد از ده دقیقه حوله و پلاستیک را بردارید ، نتیجه شما را شگفت زده خواهد کرد !

شوره ی سر را درمان می کند دو عدد قرص آسپرین را به خوبی پودر کنید . این پودر را به شامپوی خود اضافه نمایید و موها را با آن شست و شو دهید . این کار به طرز موثری شوره را درمان می کند.

لکه های تعریق روی لباس را از بین می برد این ترفند ساده به شما کمک می کند تا از لکه های عرق روی لباس رهایی یابید. چند عدد قرص آسپرین را خرد کنید و با نصف فنجان آب ترکیب نمایید. سپس لباس را برای چند ساعت در این ترکیب قرار دهید .

به ترمیم رنگ مو کمک می کند خصوصا اگر موهای خود با رنگی روشن رنگ کرده اید ، آب حاوی کلر به آنها آسیب جدی وارد می آورد . اما اگر شش تا هشت قرص آسپرین را در یک لیوان آب گرم حل کنید و روی موها بزنید ، می توانید درخشندگی و حجم موها را به حالت اولیه برگردانید. این محلول باید به مدت ده تا پانزده دقیقه روی موها بماند .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: