وقتی صحبت از گیاهان در بهبود مه روانی به میان می آید ، تاثیر بسیار مثبتی در از بین بردن مشکل انتظار می رود. اگر به کمک احتیاج دارید تا عملکرد مغز و جریان خون خود را بهبود ببخشید و در نتیجه هنگام استرس و ناراحتی تمرکز کافی داشته باشید ، گیاهان دارویی گزینه های بسیار خوبی خواهند بود :

رزماری

رزماری ضمن اینکه گیاهی بسیار محبوب در آشپزی است ، به گیاه ذهن نیز مشهور می باشد. برای سال های متمادی رزماری را به اطراف سر خود ، هنگام مطالعه و امتحانات ، می بستند تا رایحه ی آن روی قدرت ذهن آنها اثر مثبت بگذارد . همچنین این گیاه به بدن برای تنظیم سیستم عصبی کمک می کند و آن را به جای حالت " جنگ و گریز " در حالت استراحت قرار می دهد . در این صورت ذهن تمرکز بیشتری خواهد داشت و تصمیم گیری برایتان آسان تر خواهد بود. رزماری برای افرادی که با فراموشی دست و پنجه نرم می کنند و به همین دلیل اضطراب زیادی دارند مفید می باشد.

درخت چهل سکه یا جینگو

این مورد یکی از قدیمی ترین گیاهان برای بهبود حافظه محسوب می شود . این گیاه را بیشتر افراد مسن که از مشکلات گوناگون مرتبط با حافظه رنج می برند ، استفاده می کنند.

همانطور که گفته شد ، این گیاه جریان خون را در سیستم اعصاب محیطی بهبود می بخشد . این بدان معنا است که قلب ، خون بیشتری به مغز می فرستد و آزادسازی انتقال دهنده های عصبی را تحریک می نماید و به این شکل مغز ارتباط بهتری با سایر اعضا برقرار می کند. تمام این خواص هم در کنار فواید ضد التهاب و ضد حساسیت این گیاه قرار می گیرند.

برنجاسف

برنجاسف برای گوارش و سردرد بسیار مفید است و به همین ترتیب هم به کمک مغز می آید . خصوصا اگر دچار مه مغزی در اثر اختلال در سیستم گوارشی هستید ، این گیاه را امتحان کنید.

افسانه ها می گویند این گیاه به شما رویاهایی زیبا می بخشد. زیرا به کمک آن خوابی راحت ، عمیق و آسوده خواهید داشت .

رایحه ی گل برنجاسف هوشیاری را افزایش می دهد و به کمک آن می توانید مغز مه آلود را درمان کنید.

گیاه آب بشقابی

گفته می شود مصرف دو عدد برگ این گیاه در روز ، شما را از سالخوردگی دور نگه می دارد. آب بشقابی ارتباط بین مغز و سایر اعضای بدن را تقویت می کند و گردش انرژی در نیمکره های مغز را افزایش می دهد. اگر دچار مغز مه آلود در اثر اضطراب و مشکلات گوارشی هستید ، این گیاه برایتان بسیار مفید خواهد بود. آب بشقابی همچنین به بازسازی و حفاظت از بافت های همبند می پردازد . بنابراین برای افرادی که در بازسازی ماهیچه ها مشکل دارند بسیار مفید می باشد.

جینسینگ هندی

جینسینگ یکی از قدرتمند ترین گیاهان آداپتوژن است که به بدن در کنار آمدن با استرس ، چه فیزیکی و چه احساسی کمک می کند . البته شفاف سازی مغز توسط این گیاه جزو فواید آن لیست نشده ، اما قطعا موثر خواهد بود . جینسینگ قدرت جسمانی شما را افزایش می دهد و به همین ترتیب در طول روز پر انرژی خواهید بود و قدرت تفکر و تصمیم گیری شما نیز افزایش خواهد یافت . برای افرادی که از مه مغزی در اثر استرس رنج می برند ، این گیاه توصیه می شود.

توجه : هرچند گیاهان نامبرده در این قسمت به طور کلی بی خطر محسوب می شوند ، استفاده ی بیش از حد از آنها قطعا تاثیر منفی به همراه خواهد داشت . مطمئن شوید به اندازه کافی درباره ی هر یک تحقیق می کنید تا با دیگر درمان های دارویی شما تداخل نداشته باشند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: