آیا تصور می کنید که راهی برای کاهش وزن زمانیکه خواب هستید وجود ندارد؟دوباره در این رابطه فکر کنید. اگر به نتیجه ای نرسیدید توصیه می شود مقاله روبرو را در این زمینه مطالعه کنید تا با راههایی که برای کاهش وزن در طول خواب به شما معرفی خواهد شد آشنا شوید.

بعلاوه یکی از دلایل شایع در کمبود خواب وزن ناسالم است.به گفته پزشکان داشتن خواب کافی در شب باعث احساس آرامش در فرد می شود و روز خوبی را آغاز خواهند کرد.در این میان کیفیت خواب و استفاده از روش هایی برای کاهش وزن در طول خواب به شما کمک خواهد کرد.

نوشیدنی های پروتئینی

سوخت و ساز بدن نقش مهمی در کاهش وزن ایفا می کند و یک فرآیند است که در طول چرخه خواب ما نیز مشاهده می شود. محققان به این نتیجه رسیده اند که نوشیدن یک شیک سرشار از پروتئین قبل از خواب حدود 150 کالری دارد که سوخت و ساز بدن را سرعت بخشیده و در بازسازی عضلات در طول خواب نقش خواهد داشت.

اتاق را خنک نگه دارید

آیا تا بحال شنیده اید که خوابیدن در یک اتاق سرد می تواند مفید باشد؟ گذشته از این واقعیت احتمالا خوابیدن در یک اتاق سرد راحت تر خواهد بود. درجه حرارت اتاق خود را بگونه ای تنظیم کنید که خنک باقی بماند تا این امر باعث کاهش وزن شما گردد.درجه حرارت متعادل حدود 68 درجه فارنهایت است که بدن در درمای مطلوب بوده و خوابی راحت نیز برای شما رقم خواهد خورد.پس اتاق خنک یا سرد بدن شما را به سوزاندن کالری تشویق می کند.

نوشیدن آب قلیایی

اگر قصد از بین بردن چربی های اسیدی را دارید بهتر است قبل از خواب آب قلیایی بنوشید. بنابراین نوشیدن آب قلیایی قبل از خواب می تواند به کاهش چربی های اسیدی و کاهش وزن در طول خواب کمک کند. از آنجاییکه چربی بسیار اسیدی است بسیاری از افراد معتقدند که نوشیدن آب قلیایی آسانترین راه برای کاهش وزن در طول خواب است.

بو کردن نعناع نعناع یک عامل کاملا مفید در کاهش وزن بشمار می آید زیرا مهارکننده گرسنگی است. نعناع در کاهش وزن و کنترل اشتهای ما نقش اساسی دارد.سعی کنید شمع یا چراغ و یا اسانس نعناع را قبل از رفتن به خواب استنشاق کنید این امر باعث تغییر در سوخت و ساز بدن در حین خواب می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: