زنی در سن پنجاه سالگی میگوید وقتی من یک دختر کوچک بودم پدرم همیشه می گفت که ما فقیر هستیم.

«ما در زندگی بسیار قناعت میکردیم و من همه چیزهایی را که سایر بچه ها داشتند نداشتم. تا وقتی که پدرم فوت کرد و من و خواهرانم تقریباً ۲۵۰/۰۰۰ دلار به ارث بردیم. اولین کاری که انجام دادم بیرون رفتن بود و ولخرجی در مورد چیزهایی که هرگز فکر نمی کردم داشته باشم. قبل از اینکه حتی بفهمم بیشتر پول را از دست داده بودم.»

داستانهایی مثل این غیرمعمولی نیستند. چه شما دلخور باشید بخاطر چیزی که هرگز نداشتید یا خوشحال بخاطر اینکه حالا میتوانید همه چیزهایی را که تا به حالی میخواستید داشته باشید، خرج کردن پول جهت جبران زمان از دست رفته رفاه مالی شما را خراب می کند. این کار مثل پر کردن سوراخی است که سالها پیش ایجاد شده است؛ این کار زندگی در لحظه نیست. شما میتوانید چیزی را که نداشتید حالا با بی محا با پول خرج کردن جبران کنید.

همه افرادی را که در کارهای با تکنولوژی بالا در طول سال های ۱۹۹۰ کار می کردند و مقادیر بسیار زیادی پول بدست می آوردند را در نظر بگیرید. بسیاری از آنها فقط خارج از کالج بودند و بیشتر از آنچه که تا به حال تصور می کردند پول داشتند. آنها حالا کجا هستند؟ بسیاری پولهایشان را در مورد اقلام بی اهمیت یا گران قیمت هدر دادند تا فقط بفهمند چه وقت این حباب می ترکد و دیگر پولی برایشان باقی نمی ماند. و گاهی اوقات - وضعیت انها از انچه که قبل از پولدار شدن بودند بدتر می شد. به همین شکل ممکن است درباره افرادی که در لاتاری برنده می شوند شنیده باشید که سرمایه خود را بخاطر خرید ماشین، مسافرت و ۰ خانه هایی که در واقع هرگز نداشتند به باد می دهند و خیلی زود وقتی پول بادآورده از راه می رسد از مشاغل خود دست می کشند. شما نمیتوانید زمان از دست رفته را با پول جبران کنید. خریدن چیزهایی که شما فکر می کردید هرگز به شما تعلق نداشته چه نفعی دارد؟ چه فایده دارد آنقدر مشغول پول درآوردن شوید که نتوانید به تعطیلات بروید؟ داشتن یک زندگی مرفه و اشرافی - یعنی زنده کردن نه خرج کردن.

توصیه های آموزنده

در اواخر قرن نوزدهم تورستین وبلن واژهای ساخت بنام " ولخرجی متظاهرانه با این واژه او میخواست خرج کردن اشرافانه طبقه ثروتمند."منتظاهرانه مرفه را برای تبلیغ پول و ثروتشان توصیف کند. اگر شما از طبقه ثروتمند نیستید اما ثروتی بدل دست آوردهاید، ممکن است ناگهان خودتان در حال خرید چیزهایی ببینید که به دیگران نشان میدهد شما " تازه به دوران رسیده اید". اینکه سعی کنید همسایهها را با خریدن چیزهایی که فقط دوست دارید داشته باشید - نه بخاطر اینکه در واقع به آنها نیاز دارید تحت تأثیر قرار دهید - مانع سوق دادن یک زندگی مرفه در درست ترین جهت خواهد شد.

به ارزش های خود بازگردید.

اگر زندگی مرفه و اشرافانه ای که شما می خواهید این است، خریدن این چیزها شما را به آنجا نخواهد رساند. همانطوری که بسیاری از امریکایی ها متوجه شده اند که پول و ثروت می تواند خیالی و واهی باشد،دارایی می تواند با یک بیماری اسف بار یا کسادی آب و هوای اقتصادی از بین برود. مطابق با ارزشهای خود زندگی کنید نه مطابق با چک پولی خود.

برنامه ریزی کنید که چطور ارث خود را خرج خواهید کرد.

ارث شما یکی از آخرین شانسیهایی است که شما را در بدست آوردن ثروت در مقادیر زیاد غافلگیر می کند. اگر می خواهید از آن لذت ببرید یک مقدار کم از آن را بردارید (من درباره ۵ درصد صحبت می کنم نه ۵۰ درصد) و آن را برای هر چه که می خواهید خرج کنید. بخاطر اینکه شما این پول را خارج از سیستم خود بدست آوردهاید دربارهٔ اینکه چطور به بهترین وجه میتوانید باقی آن را برای آینده خود سرمایه گذاری کنید فکر کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: