به طرز شگفت آوری، پوست سر را می توان کشید و به سردردهای فشاری و مشکلات مو، از قبیل شوره سر و ریزش مو کمک کرد. ماساژ به تسکین این سفتی و همچنین گردش خون کمک می کند و بهداشت مو را توسعه می بخشد.

فن ماساژ پوست سر شامل یک توالی سه قسمتی است. مرحله اول چرخانیدن سر است. برای انجام این کار، دست خود را روی سر گیرنده پهن کرده و آن را به چرخانیدن، پوست سر را در مقابل استخوان حرکت دهید. سپس موها را بیرون بکشید. یک دسته مو را در یک زمان بگیرید، به آرامی آن را از ریشه بکشید و به آهستگی انگشتانتان را به طرف بیرون بلغزانید. این کار را در طرف دیگر 4 یا 5 بار تکرار کنید. سرانجام شما برای ماساژ دادن مو با مالش شدید نوک انگشتان روی پوست سر آماده هستید. هنگامیکه سه حرکت را انجام دادید، دست آزادتان را روی گوش گیرنده به شکل فنجان درآورید و سر را خیلی ملایم به طرف دیگر برگردانید.

هنگامیکه روی شانه ها و گردن کار می کنید، اغلب از کشش ستون فقرات استفاده می شود، این حرکتی است که ستون فقرات سالم به کشش اعجازآمیز را فراهم نموده و به گیرنده کمک می کند تا احساس خوب و جالب توجهی داشته باشد.

کشش ستون فقرات تنها حرکت در سطح شانه ها و گردن است که به همکاری گیرنده نیاز دارد، او باید سرش را بلند کند تا شما قادر باشید دستهایتان را به زیر آن ببرید.

ممکن است قبل از انجام این حرکت موثر به کمی تمرین نیاز داشته باشید. اما باید قادر باشید از عهده آن برآیید، مگر اینکه گیرنده خیلی سنگین یا خیلی بزرگتر از شما باشد، در چنین موردی، می توانید این مرحله را حذف کنید. اگر استفاده از این مرحله را انتخاب می کنید، همیشه از اعمال زور (کشش) از Hara و لگن، نه از شانه ها، اطمینان حاصل کنید.

برای اجرای کشش ستون فقرات، ابتدا باید از گیرنده بخواهید پشت خودش را کمی بالا ببرد تا، شما بتوانید دستهایتان را تا حد امکان از زیر او به طرف جلو ببرید، کف دستهایتان را در کنار ستون فقرات قرار دهید.

از گیرنده بخواهید خودش را روی دستهای شما شل کند، هنگامیکه احساس کردید دستهایتان به طور کامل عبور می کنند، دستهای خود را در امتداد شیارهای کنار ستون فقرات به سوی بالا بکشید تا نوک انگشتان کمی به طرف بالا خم شود. خیلی آهسته در امتداد طول ستون فقرات، به سمت بالای گردن و پشت سر حرکت کنید و با بیرون کشیدن مو خاتمه دهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: