اگر شما هنگامی که می خندید مقدار زیادی از لثه های تان دیده شود ، یعنی لبخند شما یک (لبخند لثه ای) به شمار می آید که زیبایی را تهدید می کند. در حالت عادی ، کسانی که لبخند زیبایی دارند هنگامی که لبخند می زنند ، بخش فوقانی لب بالای آن ها در تماس با محل رویش دندان ها از درون لثه قرار می گیرد و تقریبا مقدار اندکی از لثه های فک بالای شان پیدا می شود.

از طرف دیگر ، اگر وقتی شما لبخند می زنید فقط نیمی و یا کمتر از دندان های فک بالای تان پدیدار می شوند ؛ در این صورت هم لبخند شما از نظر زیبایی چندان با یک لبخند زیبا منطبق نخواهد بود. البته فراموش نکنید داشتن ریش و سبیل ، داشتن لب هایی بزرگ و پهن و حتی بالا رفتن سن باعث می شوند که هنگام لبخند زدن بخش کمتری از دندان های شما از قاب لبخندتان رویت شوند.

نوک دندان های بالایی شما در یک لبخند زیبا باید در تماس با لب های پایینی تان قرار گیرند. البته وقتی سن خانم ها بالا می رود معمولا لب ها کمی شل شده و پایین می افتند و باعث می شود که مقدار بیشتری از دندان های پایینی دیده شود. سایه های تاریک در لبخند

جلوی آینه بایستید و لبخند بزنید. حالا به گوشه های لب تان دقت کنید. آیا در دو گوشه لب تان ، فضای تاریک زیادی را مشاهده می کنید؟ دندانپزشکان این فضا را (فضای مرده) می نامند و در واقع ، تاریکی داخل همان شما است که در هنگام لبخند زدن در گوشه های لب های شما دیده می شود. لبخند زیبا چگونه است؟

یک لبخند زیبا فضای تاریکی در دو سویش ندارد و یا اگر دارد این فضا بسیار کوچک است. گاهی قرار گرفتن دندان های شما در یک زاویه نامناسب باعث می شود که فضای تاریک بیشتری در لبخند شما رویت شود.

البته دندان پزشکان می توانند با روکش کردن این دندان هایی که در گوشه های لب شما قرار می گیرند و یا ترمیم و روکش کردن آن ها با مواد ترمیمی خاص این زوایای دندان را اصلاح کرده و به کاهش این فضا کمک کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: