اپیلاسیون با دستگاه های اپیلاتور

دستگاه های اپیلاتور از جمله اقتصادی ترین وسایل به شما می روند. این دستگاه ها به دو دسته تقسیم می شوند: گروهی که تنها ساقه مو را کوتاه می کنند و گروهی که مو را از ریشه در می آورند. عموما وقتی از دستگاه های اپیلاتوری استفاده می کنید که مو را از ریشه بیرون می آورند ، رویش موها دو تا سه هفته عقب می افتد. از این دستگاه ها روی تمامی قسمت های بدن می توانید استفاده کنید. تنها عیب این دستگاه ها این است که باعث به وجود آمدن جوش های ریز روی پوست های حساس می شود و اگر چه موهای بسیار ریز را می گیرند ، ولی به مرور زمان موجب رویش موهای زیرپوستی می شوند. توجه داشته باشید پیش از اپیلاسیون با دستگاه های اپیلاتور ، یک دوش آب گرم بگیرید تا پوست نرم شود. بهترین زمان برای اپیلاسیون ، بعدازظهر است تا التهابات احتمالی پوست در طول شب فروکش کند. قبل از اپیلاسیون با دستگاه های اپیلاتور ، مطمئن شوید چربی ، کرم یا بقایای آرایشی از روی نقاطی که می خواهید اپیلاسیون کنید ، کاملا تمیز و برداشته شود. بعضی مواقع ، موهای نازکی که به سمت عقب رشد می کنند ، به سطح پوست نرسیده و زیر پوست رشد می کنند. برای پیشگیری از چنین مواردی می توانید از دستکش ماساژ (دستکش مخصوص حمام) یا پیلینگ بدن استفاده کنید.

این کار ، سلول های مرده پوست را از بین می برد به طوری که موهای نازک به راحتی می توانند به سطح پوست بیایند و به وسیله اپیلاتور برداشته شوند. برخلاف تیغ که پس از استفاده از آن موها ضخیم و رشد آن ها سریع تر می شود ، آزمایش های پوست شناسی نشان داده است که استفاده از اپیلاتور این مشکل را به وجود نخواهد آورد. چیزی که سبب شد ، این عقیده در میان مردم جا بیفتد این است که بسیاری از خانم ها در تابستان اپیلاسیون می کنند. طبیعتا دمای بالای هوای روی رشد موهای بدن تاثیر می گذارد. در تابستان گردش خون سریع تر است. این موضوع به تغذیه ریشه ها و در نتیجه رشد سریع تر موهای بدن کمک می کند.

اپیلاسیون با کاغذ سمباده مخصوص

برای انجام این نوع اپیلاسیون باید کاغذ سمباده را با حالت دورانی روی سطح پوست مالش داد. چگونگی رشد موها بعد از اپیلاسیون با سمباده مشابه استفاده از تیغ است.

اپیلاسیون به وسیله موچین

موهای ابرو و موهای زبر و کوتاه را می توان به وسیله موچین اپلاسیون کرد. رشد موها بعد از انجام اپیلاسیون نرمال خواهد بود.

اپیلاسیون به وسیله نخ

اپیلاسیون به وسیله نخ که آن را اصطلاحا بند انداختن می نامند ، یکی از روش های سنتی و بومی ایران است. در این تکنیک ، رشد موها کندتر از تیغ صورت می گیرد. نخ اصلاح را باید به مدت 20 دقیقه در محلول رقیق شده دتول قرار داد تا ضدعفونی شود. بند انداختن غیر بهداشتی پوست را تحریک می کند و اغلب باعث ایجاد جوش و التهابات پوستی می شود. برای جلوگیری از التهابات پوستی قبل از اپیلاسیون با نخ ، دست ها را آب و صابون بشویید ، صورت را به وسیله تونیک تمیز کرده و بعد از خاتمه کار ، از کرم ضد حساسیت استفاده کنید.

اپیلاسیون با کرم های موبر

وقتی از کرم های موبر برای اپیلاسیون استفاده می کنید ، رشد موها به نسبت استفاده از موم ، سریع تر ولی به نسبت تیغ ،کندتر می شود. PHقلیایی کرم های موبر به کراتین مو صدمه رسانده و آن را متلاشی می کند. ولی به ریشه صدمه نمی رساند. تقریبا هر هفته باید از کرم های موبر استفاده کنید تا از شر موهای زاید در امان باشید. پیش از آن که به حمام بروید ، مقداری از این کرم ها را روی سطحی از بدن که خشک و تمیز است بمالید و بر اساس دستور العمل کارخانه سازنده کرم چند دقیقه صبر کنید. سپس کرم را از روی پوست شسته ، خشک کنید و مقداری آبلیمو روی پوست بزنید. آبلیمو جلوی التهاب و قرمز شدن پوست را می گیرد. در عین حال می توانید از محلول شیر و آب یا روغن های تغذیه کننده پوست استفاده کنید. به هیچ عنوان از مایعات الکلی ، بعد و قبل از اپیلاسیون استفاده نکنید. فراموش نکنید دئودورانت ها هم الکی اند. حتما پیش از استفاده از کرم های موبر آن را روی قسمتی از دست خود امتحان کنید تا مطمئن شوید نسبت به آن آلرژی ندارید. اپیلاسیون صورت

برای برداشتن موهای صورت می توانید از نخ یا موم گرم استفاده کنید. جالب است بدانید مصرف موم روی جوش و زخم های کوچک پوستی اشکالی ندارد. آرایشگران از نخ برای اپیلاسیون تمام صورت و از موم برای پشت لب استفاده می کنند. گروهی از افراد به جای اپیلاسیون ترجیح می دهند موهای صورت خود را دکلره کنند. در دکلرواسیون از موادی استفاده می شود که طی 10 دقیقه موهای صورت را کاملا بی رنگ می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: