از اصلاح صورت به عنوان اولین کاری که از خواب بیدار می شوید اجتناب کنید : پوست خود این فرصت را بدهید تا از خواب بیدار شود. در این مدت پف صورت شما که به علت جمع شدن آب زیر پوست به وجود آمده است پایین می یاید و شما می توانید اصلاح تمیزتری داشته باشید.

اکسفولیت کردن صورت

پوست های مرده صورت خود را با مواد پاک کننده پیش از اصلاح بردارید. این مواد پوست را نرم و کاملا تمیز می کنند و منافذ پوست را باز و گرد و خاک و آلودگی صورت را تمیز می کنند. این امر ، به شما کمک می کند تا اصلاح بهتری انجام دهید ، همچنین آلودگی های خوابیده روی صورت به داخل منافذ پوست نفوذ نمی کنند و به همین دلیل جوش های احتمالی بعد از تیغ زدن صورت را کاهش می دهند.

صورت را تر کنید: ته ریش خود را با آب ولرم و گرم تر کنید تا ساقه مو بلند شود و مو بدون بریدن پوست صورت اصلاح شود.

استفاده از خمیر ریش: خمیر ریش را بر روی ته ریش خود با حرکت ماساژوار بمالید. چنانچه خمیر ریش دارای ویتامین E و آلوئه ورا باشد برای پوست شما بهتر است چرا که سوزش به وجود آمده از جای تیغ را تسکین داده و به پوست شما آرامش می دهد. برای تراشیدن صورت خود فقط کمی خمیر ریش تراش نیاز دارید.

تیغ: برای تراشیدن صورت خود از تیغ های تیز استفاده کنید. تیغ های کند در هنگام تراشیدن پوست شما را هم در موازای مو میکشد و این امر می تواند به پوست صدمه بزند.

شستن وسایل: تیغ خود را در هنگام تراشیدن صورت خود بشویید ، ضمنا توجه داشته باشید که از حرکت های کوتاه و آهسته استفاده کنید. در این کار اصلا عجله نکنید.

رو به بالا یا پایین بتراشیم؟!! سعی کنید موها را در جهت رویش بتراشید. تراشیدن مو در غیر جهت رویش می تواند ناراحت کننده و عوامل قرمزی پوست باشد. این کار روی پوست خط تیغ را به جا می گذارد و همچنین باعث رویش موهای زیر پوستی می شود.

مرطوب کردن پوست: بعد از تراشیدن ریش خود از کرم های غیر چرب استفاده کنید چرا که اینکار از پوست محافظت می کند. می توانید از (افترشیو) هم استفاده کنید ولی دقت کنید بیشتر افترشیوها حاوی الکل هستند که باعث سوزش می شود و برای خیلی از پوست ها گزینه مناسبی نیست و باعث تحریک پوست های حساس می شود.

رعایت برخی موارد بعد از تراشیدن ریش : از مواد نعنایی و الکل دار که باعث سوزش و تحریک پوست می شوند اجتناب کنید. از دست مالیدن و تحریک کردن پوست خود به هر نحوی اجتناب کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: