یادتان باشد تمام این ها، مهارت هستند. مهارت ها شفا بخش نیستند. این مهارت ها به اندازه ای که از آنها استفاده کنید سودمند هستند. عادت کنید در طول روز و در فواصل منظم از خودتان بپرسید : «در حالت آرمیدگی هستم یا گرفتگی؟ آیا می توانم آرمیده تر باشم ؟»

از روش یاد آوری استفاده کنید. چند بر چسب ستاره شکل یا دایره ای رنگی را در محل های مختلف، مثل آینکه حمام، ظرف شویی آشپزخانه، کیلومتر شمار ماشین، بند ساعت، کیف دستی یا کیف پول خو بچسبانید. به این ترتیب، دیگران نمی فهمند این برچسب ها شما را به یاد میزان آرمیدگی یا گرفتگی عضلات تان می اندازند.

و بالاخره فراموش نکنید، آرمیدگی آموزی، راه حل نهای استرس نیست. از نگرش ها و باورهای خود ناکام کن که قبل از هر چیز دیگری استرس ایجاد می کنند و می توانند مانع اجرای مهارت های جدید شما شوند، غافل نشوید.

غلبه بر موانع آرمیدگی بدن و ذهن

وقت نداشتن

شایع ترین مانع برای آموختن و استفاده از فنون آرمیدگی این است که «وقت دارم». در اینجا به اصل لذت بلند مدت متوسل شوید. آرمیدگی بدن و ذهن، به نفع شما است. خستگی شما کم می شود، هوشیاری و تمرکز شما بیشتر می شود و کارایی و تولید شما افزایش می یابد. اگر به جای مصرف داروهای آرام بخش، الکل و ماری جوانا، کمی برای آموختن و استفاده ازفنون آرمیدگی وقت بگذارید، در بلند مدت، استرس ها را بهتر کنترل خواهید کرد.

وقتی آرمیدگی قابل اجرا به نظر نمی رسد.

اگر آرمیدگی روی شما تاثیر نمی گذارد، ممکن است برای شما مناسب نباشد.. این فن را آزمایش کنید. اگر هیچ یک از توصیه های این فصل به شما کمک نکرد، شیوه های دیگری مثل مراقبه، تجسم و یا بازخورد زیستی بیوفیدبک می توانند به شما کمک کنند. پزشک شما یا مرکز محلی بهداشت روان یا متخصصان دیگر می توانند شما را راهنمایی کنند. از آن دسته راهبردهای آرمیدگی استفاده کنید که در مورد شما جواب می دهند.

گاهی اوقات موقع اجرای آرمیدگی، ذهن شما مثلاً به خاطر نگرانی، مشغول و فعال است. در این مواردف پیش از آرمیدگی آموزی، روی نگرانی تان کار کنید .

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: