کارهایی که در طول روز انجام می دهید بر خواب تان در شب تاثیر گذارد :

* استرس خود در طول روز را کنترل کنید. نگرانی های خود را رفع کنید؛ بپذیرید که نمی توانید تغییر کنید؛ وقت خود را درست مدیریت کنید؛ مرتباً ورزش کنید؛ عضلات تان را شل کرده و گرفتگی بدن خود را رفع کنید؛ حداقل یکی سرگرمی خلاقانه و عاری از رقابت داشته باشید؛ با هیجانات مضر به ویژه عصبانیت و اضطراب تان کنار بیایید.

عادات غذایی خوب را دنبال کنید. غذاهایی مثل شیر، تخم مرغ، گوشت، آجیل، ماهی، پنیر، دانه های روغنی بخورید که ال تریپتو فان زیادی دارند؛ ال تریپتوفان اسید آمینه ای است که خواب را زیاد می کند. روزانه حداقل یک وعده غذای گرم بخورید. غذای خود را در آرامش، در حالت نشسته و سر وقت بخورید قبل از خواب، غذای سنگین نخورید.

* هر روز ورزش کنید حتی اگر به خاطر بی خوابی هخسته شده اید. البته در مورد ورزش در شب، توصیه های زیر را رعایت کنید.

* آیا خواب کوتاه در طول روز لازم است بعضی از آدم ها اگر در طول روز بخوابند، شب به سختی می خوابند. این در حالی است که به خواب شانه عده ای کمک میک ند باید خودتان این را امتحان کنید. اگر خوابیدن در طول روز، به خواب شبانه شما لطمه زد، آن را متوقف کنید. اما خواب نیم روز باعث تجدید قوای آدم هایی می شود ک ه خوب نمی خوابند.

فن تمرکز روی تنفس را امتحان کنید. چون اینفن، خواب آلودگی شما را در طول روز کم می کند، شما را برای خواب شبانه آماده می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: