همین طور که می فهمید کدام باورها مانع عمل شما می شوند، به کمک فن تحلیل عقلانی ، با آنها به عنوان باور خود ناکام کن کنار بیایید.

راه های تسهیل یادگیری

* یاد یار درست کنید. گاهی اوقات به یاد آوردن نکات کلیدی در وضعیت های اضطراب آور سخت است. یکی از ساده ترین و مفید ترین ابزارها، کارت عقلانی است. از این فن مکرراً استفاده کنید - مثلاً سه هفته و هر روز هشت تا ده مرتبه. این کارت ها را دم دست تان بگذارید و قبل از ورود به وضعیت اضطراب آور، وقتی در وضعیت اضطراب آور هستید و بعد از خارج شدن از آن وضعیت، از این کارت ها استفاده کنید. اگر قرار است فکر عاقلانه ای را به یاد آورید، تکرار مهم می شود.

* درباره مشکل تان زیاد و مدیرانه مطلب بخوانید. شما می توانید در مورد اضطراب، به ویژه اضطراب خودتان، در منابع مختلف از جمله در اینترنت کتاب بخوانید. اگر امکان خرید کتاب داریدف کتاب های مفید را بخرید و در برنامه خود درمانی از آنها استفاده کنید.

از مناسب بودن برنامه خوددرمانی خودتان مطمئن شوید

از مناسب بودن راهبردها و فنون و ربط داشتن آنها به برنامه خودیاری خویش مطمئن شوید.

* بین تکالیف و نیازهای تان هماهنگی ایجاد کنید. تکالیف برای آدمهای خاص و در شرایط خاص مفید هستند. مطمئن شوید که برنامه خود درمانی با شخصیت، اوضاع زندگی و شرایط درمانی شما جور است.

* فعالیت هایی را طراحی کنید که می توانید آنها را اجرا نمایید. می دانید می خواهید چه کار کنید ؟ آیا توان انجام دادن آن را د ارید ؟ آیا وقت، فرصت و امکانات اجرای آن را دارید ؟ اهداف و تکالیف غیر واقع بینانه را دنبال نکنید - چون در نهایت مایوس، گمراه و تسلیم ی شوید.

* موانع تکمیل درمان را بررسی کنید. قبل از هر گونه اقدامی، موانع را بررسی کرده و آنها را حل کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: