اگر اشتباه کردید

اگر تکلیفی را انجام ندادید، خودتان را سرزنش نکنید. در عوض با آن به عنوان یک مشکل درمانی برخورد کنید. موانع را با دقت بررسی کرده و آنها را رفع کنید.

غلبه کردن بر ترس از تغییر

معمولاً هشیارانه در برابر تغییر کردن مقاومت نمی کنید ولی تغییر نکردن گهگاه مفید است. وقتی سال ها است از برخی چیزها اجتناب می کنید، برای مثال وقتی در مجامع حاضر نمی شوید یا با ماشین مسافرت نمی کنیدف به «راحتی» به این وضعیت عادت می کنید و برای حفظ وضعیت موجود، خودتان و دیگران را توجیه می کنید. اما اگر می خواهید حال تان بهتر شود باید توجیه را کنار بگذارید. فواید تحمل موقت ناراحتی و مضرات بلند مدت حفظ وضعیت موجود را نظر بگیرید.

ناراحتی را به عنوان جزیی از زندگی بپذیرید. به خودتان یاد آوری کنید که ناراحتی موقت به نفع شما است. به این ترتیب از تغییر دادن خودتان ترسی نخواهید داشت. تجدید نظر در مورد مسئولیت هیجانات و رفتارهای تان به شما کمک خواهد کرد.

نگاه واقع بینانه ای در مورد تغییر داشته باشید

از خودتان توقع نداشته باشید همه چیز را تغییر بدهید. این عمل شما را گمراه خواهد کرد. واقعیت پذیریبه شما کمک می کند این توقع را کنار بگذارید. برنامه خودیاری را با خوش بینی و عزم جزم دنبال کنید - اما یادتان باشد نمی توانید هر چیزی را تغییر بدهید. می پرسید پس چه کار کنم ؟ جواب من این است که به جای توقع داشتن، ترجیح بدهید تغییر کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: