شما از طریق خودیاری، کارهای زیادی می توانید انجام بدهید ولی خود یاری محدودیت هایی دارد. گاهی اوقات مشکل چنان ریشه دار وپیچیده است که نمی توانید ان را به تنهایی حل کنید. در این موارد نیاز به کمک دارید و باید توصیه های زیر را رعایت کنید.

از کجا کمک بگیرید

آدم های مضطرب از سه محل می توانند کمک بگیرند : گروه های حمایتی خودیاری، آموزش دهندگان مهارت ها ودرمان گران حرفه ای.

گروه های حمایت

گاهی اوقات عضویت در گروه هایی که اعضای آنها مشکلی شبیه مشکل شما دارند، مفید است. قبل از عضویت در این گروه ها، آنها را بررسی کنید. بعضی از این گروه ها به جای معرفی راه های کنار آمدن با مشکلات صرفاً به طرح مشکلات می پردازند. بنابراین گروهی را که دنبال راه حل باشد انتخاب کنید. با اعضای گروه مشورت یا به طور آزمایشی در یکی از جلسات گروه شرکت کنید.

مهارت آموزی

مهارت آموزی توانایی هایی چون جرات به خرج دادن و ارتباط برقرار کردن را در شما پرورش می دهد. بعضی از مشاوران به طور انفرادی می دهند ولی بهتر است مهارت آموزی را در گروه های کوچک دنبال کنید. مهارت آموزی گرو هی معمولاً در دانشگده ها، کلاس های و سازمان ها برگزار می شود.

درمانگران حرفه ای

گاهی اوقات مشکل چنان ریشه دار و پیچیده است که باید از متخصص کمک بگیرید. درمان حرفه ای توسط روان پزشک، روان شناس، مددکار اجتماعی، روان پرستار، مشاور / روان درمانگر و متخصصانی از این دست اجرا می شود. عنوان درمانگر حرفه ای ضامن درمان خوب نیست چون درمان خوب به این که شخص چه نامی روی خودش گذاشته بستگی ندارد. به توصیه های آدم های امین یا کسی که توسط درمانگر مورد نظر شما درمان شده است گوش بدهید. این نکته که درمانگر ازروش های مناسب برای درمان اضطراب استفاده کند هم مهم است روش هایی که برخی از آنها را در زیر توضیح داده ام.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: