تنها آزمونی که می تواند تشخیص بیماری آلزایمر را مسجل سازد. بررسی بافت مغز است که از طریق بیوپسی (نمونه برداری از بافت زنده) یا اتوپسی (نمونه برداری از بافت مرده) به دست آمده است. با این وجود، افزایش اطلاعات در زمینه آلزایمر در سال های اخیر به پزشکان امکان شناسایی برخی تظاهرات اولیه این بیماری را از طریق انجام طیفی از آزمون ها و معاینات داده است، که طبیعتاً تشخیص های کاملاً دقیق تری را در پی خواهد داشت.

برخی از علائم و نشانه های این اختلال، مانند اختلال سویایی و گیجی ممکن است در بیماری های دیگری مثل کمبود ویتامین B_12 ، کم کاری تیروئید، افسردگی، واکنش نامطلوب به داروها یا خون مردگی مزمن زیر سخت شامه هم مشاهده شوند. از آنجایی که بسیاری از این اختلالات قابل درمانی می باشند، ارزیابی و معاینه دقیق افرادی که دچار اختلالات ذهنی هستند، بسیار حائز اهمیت است.

تشخیص زودهنگام آلزایمر بسیار مهم است، زیرا بدین ترتیب داروها امکان تأثیر گذاری بیشتری بر روی علائم و نشانه های بیماری خواهند داشت. به علاوه، تشخیص زودرس می تواند فرد و خانواده او را در تصمیم گیری های مالی، قانونی و بهداشتی برای آینده کمک کند هرچه این تصمیمات زودتر اتخاذ شوند، فشار عصبی کمتری در درازمدت بر فرد و خانواده او تحمیل خواهد شد.

فرد مبتلا به زوال عقلی ممکن است فاقد هر گونه بینشی در مورد معلولیت ذهنی خود باشد. در نتیجه، اگر فردی را می شناسید که دچار تغییراتی در توانایی عقلی شده است. قویاً به او توصیه کنید برای ارزیابی به پزشک مراجعه کند.همکاری خانواده و دوستان در کمک به شناسایی زوال عقل یا بیماری آلزایمر نکته ای بسیار اساس بوده و برای حمایت های پیش رو هم لازم است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: