بهترین راه پیشگیری از ابتلا به عفونت HPS اجتناب از تماس با فضله، ادرار، و لانه جوندگان است و در منزل سعی کنید با گذاشتن تله موش و پرکردن سوراخ های مشکوک، محیطی عاری از جوندگان فراهم کنید. اگر در بیرون با پیک نیک به سر می برید از چادر زدن در مناطقی که آلوده به فضله موش یا دارای لانه موش هستند خودداری کنید . اگر روی زمین می خوابید از یک زیر انداز نرم از برزنتی استفاده کنید تا از تماس مستقیم یا غبار احیانا آلوده در امان بمانید. قبل از استفاده از کلیه ها یا الونگ ها انجارا ضد عفونی و هوای آن را تهویه کنید. هنگام تمیز کردن لانه پرندگان، موافق جریان باد قرار گیرید.

چنانچه در حال تمیز کردن طویله یا انباری یا هر جایی که ممکن است موش داشت باشد هستید راه کارهای زیر را که مربوط به مراکز کنترل و پیشگیری بیماری است رعایت کنید:

• از دستکش لاتکس استفاده کنید. ماسک جراحی هم می توانند مفید واقع شود.

• از جاروبرقی یا جارو کشیدن روی فضله، ادرار، لانه موش خودداری کنید، زیرا این کار باعث بلند شدن گرد و غبار آلوده، به هوا می شود.

• اجازه دهید هوای اطاق یا محل مورد نظر به مدت 30 دقیقه پیش از تمیز کردن تهویه شود، هنگام تهویه محل را ترک کنید.

• ساختمان یا محل مورد نظر را با سمپاش ضد عفونی کنید. برای این کار می توانید از مواد شوینده خانگی هم استفاده کنید سپس محل را به مدت 30 دقیقه دیگر ترک کنید.

• فضله ها و لانه های جوندگان را با محلول کلر 10درصد با یک ماده ضد عفونی کننده مشابه کاملاً خیس کرده و اجازه دهید مواد خیس شده 30 دقیقه به همان حال باقی بمانند با استفاده از دستکش های لاستیکی، مواد خیس شده را داخل یک کیسه پلاستیکی ریخته و پس از بستن درب کیسه آن را داخل سطل زباله یا زباله سوز قرار دهید.دستکش ها را نیز به همین شکل دور بریزید.

• همه سطوح احیاناً آلوده را با ماده ضد عفونی کننده تمیز کنید تا موقعی که محل کاملاً عفونت زدایی نشده از جاروبرقی برای تمیز کردن آنجا استفاده نکنید بعد هم اگر قصد چنین کاری را داشتید فقط با تهویه کافی انجام دهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
: امتیاز : 1 تعداد رای : 0
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: