تعریف : این ناراحتی دقیقاً همان بیماری تراخم است که بعضی را دچار مشکلات فراوانی کرده است. این بیماری شکل شدت یافته ورم ملتحمه با ترشح ساده می باشد

علائم آن : علامت مشخصه این بیماری ورم شدید بافت ملتحمه همزمان با وجود دانه های زیادی که سطح آن را می پوشاند می باشد، سطح داخلی پلکها اغلب ضخیم و خشن است (شاید بیشتر به خاطر درمانهای بیهوده یا دلایل دیگر) و مانند کاغذ سمباده به علت مالش دائم با قرنیه سطح آن را خراشیده و شفافیت آن را کاهش می دهد. این وضعیت در برخی مواقع، به علت تیره شدن قرنیه، به کوری می انجامد. سایر علائم این بیماری شبیه به ورم ملتحمه مترشحه است.

آثار دیگر آن : این بیماری به شدت مسری شناخته شده است و جزء خرافات و افسانه های بشری می باشد. این بیماری نتیجه یک نوع حالت پیچیده سمی و وضع عفونی معده می باشد و در میان بومیانی که فقط از نان سفید، ملاسها، شکر سفید، ژامپون نمک سود، قهوه، و مشروبات الکلی تغذیه می کنند و میوه و سبزی مصرف نمی کنند، شایع است.

درمان : استراحت در اولویت قرار دارد. کاملاً مراقب پاکیزگی چشمها باشید و آنها را مرتباً با آب ولرم بشویید. ضرر محلولهای ضد عفونی کننده بیش از فوایدشان است و شخص باید به گرفتن روزه کامل تا از بین رفتن تورم و مسمومیت اقدام نماید .

پس از آن باید از یک رژیم غذایی صحیح که قسمت اعظم آن را میوه و سبزیها تشکیل می دهدو مقدار کمی مواد نشاسته ای و پروتئینی در آن وجود داشته باشد پیروی کرد. ضمناً از زیاد خوردن باید پرهیز کرد. بهداشت عمومی و روش کلی زندگی باید بسیار سالم باشد تا از بازگشت دوباره بیماری جلوگیری شود و امکان ترمیم وضع چشمها به وجود آید.

تمرینها : تا حد امکان باید اجازه داد تا چشمها استراحت کنند. انجام پالمینگ نیز مهم است . گاهی اوقات می توان به مقدار مختصری چشم را در معرض آفتاب قرار دارد.

درمان ورم ملتحمه دانه ای چشم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: