استفاده از رنگها در ناراحتیهای بینایی اغلب سودمند است.

نوری که به آن سفید گفته می شود و بهترین و طبیعی ترین منبع آن برای ساکنان زمین، خورشید است و هر بار که ممکن است باید از آن استفاده کرد.

در صورت فقدان نور خورشید، از نور مصنوعی استفاده کنید، ولی بعضی از این منابع بهتر از سایرین هستند. مانوری را که کمی زرد باشد (مانند نوری که خورشید در ساعاتی که در وسط آسمان نیست ایجاد می کند) ترجیح داده و توصیه می کنیم. نور شمع، لامپهای رشته ای (لامپهای معمولی خانگی) از رنگ نورهایی مانند قوس الکتریکی، لامپ گازی و استیلن مناسبتر و بهترند. تولید کنندگان لامپهای فلورسنت نیز باید به این مسئله دقت و توجه کنند.

نور قرمز : تحریک کننده و «گرم» است و برای کسانی که دچار ناراحتیهای عصبی هستند و همچنین در مورد ورمهای حاد (ورم شبکیه، ورم بافت ملتحمه، ورم عنبیه و ...) مضر است.

توصیه می شود که در صورت وجود آب مروارید و جدا شدن شبکیه (با حداکثر احتیاط و پیشگیری) و همچنین در فلج عضله های بیرونی چشم از این رنگ استفاده شود.

نورآبی : این رنگ سرد و آرام بخش و تسکین دهنده است. این نور در ناراحتیهای ورم اعصاب و بافتها به صورت عمومی، دردهای مختلف، سردرد، و تراکم خونی مفید است. آبی رنگی است که برای اشخاص مبتلا به فشار خون بالا، هیپرتیروئید، و تشنج غمزی انتخاب شده است. از این رنگ برای کسانی که مبتلا به فشار خون پایین، کم خونی و لنفاتیسم هستند، استفاده نمی شود.

نور سبز: این نور نقشی آرام کننده تر و ملایمتر از آبی دارد. ضمناً به بهبود فشار بالای چشمی کمک می کند و اغلب به وسیله افرادی که فشار خون بالا داشته اند و یا عصبی هستند بهتر عمل می شود.

نور زرد : این نور بسیار گرم و محرک است و برای فلج مناسب می باشد. در ارتباط با دردهای عصبی ممنوع است. افراد نزدیک بین و لوچ عموماً رنگ کهربایی را بهتر تحمل می کنند و آنرا ترجیح می دهند.

نورهای نیلی، بنفش، و ارغوانی : این نورها گاهی اوقات برای بعضی افراد قابل ترجیح است و در این صورت بهتر است آنها را به جای زرد یا سبز مورد استفاده قرار دهند.

آمیزش رنگها : یک پزشک باید یاد بگیرد که چگونه از رنگها و آمیختن آنها، و با قرار دادن آنها در کنار یکدیگر و یا استفاده پیایی از آنها سود ببرد. این مسئله خود مورد مطالعه و آموزش مخصوص و دقیقی قرار گرفته است که در چارچوب این کتاب، نمی توانیم بیش از این در مورد آن توضیح دهیم. تذکر : در ارتباط با رنگ کاغذ، افراد نزدیک بین غالباً روی کاغذ زرد بهتر مطالعه می کنند. در حالی که افراد دوربین معمولاً کاغذهای آبی یا سبز را ترجیح می دهند.

ما توصیه می کنیم که از این داده ها، برای انتخاب رنگها جهت آپارتمان و محل کار استفاده شود. مثلاً از رنگ سرد و تسکین دهنده برای اتاق و محل استراحت، از رنگ گرم و تند و شاد برای اتاق غذاخوری، از رنگ های بسیار روشن و محرک برای محل کار استفاده شود که در ارتباط با کارآیی آن موثر است. استفاده از رنگهای قرمز برای پنجره اتاق خواب مناسب نیست اما پرده های سبز تیره که روی آبی کشیده شده باشند برای خوابیدن مناسب اند

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: