مسئولیت والدین

یاد بگیرید که چگونه راههای حفاظت از سلامتی عمومی و بینایی را به فرزندانتان آموزش دهید تا آنها را از ابتلا به ناراحتیهای مختلف نجات دهید. برای شروع عادتهای خوب هیچ وقت دیر نیست.

در مرحله اول از تغذیه و بهداشت عمومی کودکانتان مراقبت به عمل آورید.

همچنین عادتها و روشهای بد در حین انجام کارهای تحصیلی که نتایجی همچون انحرافات خلقی، انحرافات جنبی ستون فقرات و خمیدگی پشت و به تدریج ناراحتیهای تطابق، نزدیک بینی و آستیگماتیسم، حساسیت بیش از حد به نور و غیره را نباید فراموش کرد.

از سوی دیگر ما می دانیم که هیجانات تکراری و دائم، ترس و اضطراب، ریشه های بسیاری از ناراحتیهای چشمی هستند. استراحت کم و استفاده بد از چشمها از عوامل وضع بد سلامتی عمومی و موضعی هستند.

کودکان عصبی، آنهایی که نمی توانند بخوابند یا در یک جا باقی بمانند و از سردرد شکایت می کنند، افراد بی تحرک، لنفاتیکها و آنهایی که آرام و قرار ندارند، اغلب دچار ناراحتیهای بینایی هستند. هنگامی که کودکان را به گونه ای سالم تغذیه کنید و آنها استراحت کافی داشته و شبها زود بخوابند، و هنگامی که کودکان به خود و دیگران اعتماد کنند و نیروی آنها صرف مبارزه علیه ترس نشود، ناراحتیهای آنها به طور شگفت آوری از بین خواهد رفت.

توصیه های عمومی

در روش تغذیه باید تجدید نظر شود

- از نشستن به مدت طولانی جلوی تلویزیون، فیلم سینماها برای افراد بزرگسال، و هر چیزی که می تواند خستگی، فشار عصبی و اضطراب در کودکان تولید نماید، خودداری کنید. به کودک برای شکستهای تحصیلی اش زیاد سخت نگیرید.

- عواملی طبیعی برای سلامتی کودکان خود را از قبیل تمرینهای در هوای آزاد، بازی کردن، استفاده از نور خورشید، استراحت و غیره را تأمین کنید. تمرینهای بسیار مناسب برای کودکان : پالمینگ، مژه زدن ، بالانس ، حرکات منحنی نگاه، و بالانس سر در برابر خورشید با چشمان بسته .

هر روز از ورقه آزمایش برای مطالعه استفاده کنید. پس از جلسه خواندن صحیح کارت آزمایش، حروف بهتر دیده می شوند. چشمها در حین دیدن اشیای آشنا دارای آرامش بیشتری خواهند بود.

ژیمناستیک و حرکات هماهنگ نیز بسیار توصیه می شوند

طریقه صحیح نشستن پشت میز کار :

برای بهتر نوشتن و بهتر خواندن، کودک باید توجه خود را متمرکز نموده و در وضعیت صحیح قرار گیرد. او باید پشت میز به صورت کاملاً راست بنشیند. سینه نباید بالبه میز تماس داشته باشد، به طوری که بتواند آزادانه تنفس کند. ستون فقرات نیز باید تقریباً به حال عمودی قرار گیرد. تنه باید به صورت عمودی روی دو استخوان نشیمنگاهی (استخوان نشیمنگاهی یکی از سه استخوانی است که تشکیل دنبالچه را می دهد) قرار گرفته و پاها به طور عمودی و رو به پایین قرار گیرند.

کودک از نشستن روی یک طرف نشیمنگاه و حلقه زدن پاهایش در هم خودداری خواهد کرد. سر بالا کاملاً باز از هم، سرآزاد و عضله های گردن به حالت غیر منقبض قرار داشته باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: