گرفتگی و سفتی کمر

بیماران اغلب دچار درد و گرفتگی در کمر، گردن و عضلات دست و پا می شوند که حرکت را دشوار می سازد.

مشکل در بلعیدن

گاهی اوقات در اثر بیماری پارکینسون، در بلعیدن اشکال پیش می آید. البته باید با آزمایش های تخصصی اطمینان پیدا کرد که این نشانه به دلیل سایر عوامل نباشند که به صورت اتفاقی رخ داده باشند.

سایر مشکلات

معمولا این علایم، علایمی هستند که در اواخر دوران بیماری و سال ها پس از بروز آن ظهور می نمایند. اکثر بیماران تا سال ها قادرند به خوبی راه بروند، به وضوح صحبت کنند، به کار مشغول باشند و از فعالیت های تفریحی خود لذت ببرند. درمان های تخصصی و مدرن توسط متخصص اعصاب، در اکثر بیماران این نشانه ها را به خوبی تحت کنترل در می آورند.

گاهی اوقات سایر مشکلات نیز گریبان گیر بیماران می شوند. در اکثر بیماران درد مشکلی چندان جدی نیست اما درد و سفتی گردن، کمر و عضلات دست و پا تقریبا شایع است. به دلیل کاهش حرکات غیر ارادی ممکن است شانه ها نیز سفت و بی حرکت شوند. این مشکلات جزئی را می توان کاملا درمان نمود.

گاهی اوقات نیز بیماران به کرامپ رایتر مبتلا می شوند. عوارض جانبی داروها نیز باعث بروز برخی نشانه ها می شوند.

نکات کلیدی

• نشانه های بیماری پارکینسون عبارتند از: لرزش، سفتی عضلات، اختلال حرکتی، حالت غیر طبیعی بدن و عدم تعادل. • علایم بیماری تغییرات بسیاری دارد و در اواخر بیماری شامل تغییر عادات مثانه و روده و مشکل در بلع غذا نیز می گردد. • علایم بیماری نیز عبارتند از کاهش حرکات غیر ارادی، تغییر حالت صورت و طرز صحبت.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: