برخی بیماران و حتی اکثر خویشاوندان آنها، در مورد صحت تشخیص نگران هستند. هر بیمار با دیگری متفاوت است و چه بسا نشانه ها و ظاهر شما با فردی در محله شما و یا یک خواربارفروشی که دچار بیماری است و به او گفته اند به بیماری پارکینسون مبتلا است تفاوت دارد. در اکثر موارد تشخیص صحیح آن چنان دشوار نیست. همانند دیگر بیماری ها، هیچ آزمایش منحصر به فرد و تست و تشخیصی برای تایید و یا رد تشخیص بیماری پارکینسون وجود ندارد. آزمایشات خونی، نوار مغز، اسکن CTو MRI اساسا طبیعی هستند.

تشخیص بیماری

اگرچه برای تایید تشخیص بیماری هیچ آزمایش بالینی وجود ندارد اما یک فرد متخصص معمولاً به راحتی می تواند علایم و نشانه های آن را تشخیص دهد.

بیماری پارکینسون با بسیاری از بیماری های دیگر اشتباه می شود و از آنجا که دورنما و درمان آن بسیار متفاوت است، معمولا بهتر است که یک متخصص مغز و اعصاب، حدس ابتدایی در مورد بیماری را تایید و یا رد نماید.

تشخیص بر اساس تاریخچه و علایم بیمار انجام می شود و فرد متخصص مجرب فورا و پس از ورود بیمار به اتاق معاینه به بیماری او پی می برد. تغییر دست خط، کشیدن یک پا روی زمین بدون این که بیمار به عوارض ناحیه لگن مبتلا باشد و یا شکایت بیمار از بی دست و پایی خود پزشک را به تشخیص احتمالی راهنمایی می کند. شدت و نوع بیماری را می توان با توجه به آزمایش بالینی مورد بررسی قرار داد و میزان معلولیت با سوال از بیمار در مورد آنچه می تواند و یا نمی تواند انجام دهد، مشخص می شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: