افسردگی چگونه درمان می شود؟

نشانه های افسردگی اغلب به داروهای ضد افسردگی از گروه تری سیکلیک (آمی تریپ تیلین، دوتیپین و غیره) خوب پاسخ می دهند، اما این داروها باید تحت نظارت پزشک عمومی و یا متخصص مصرف شوند. این داروهای ضد افسردگی با داروهای ضد پارکینسون تداخلی ندارند.

داروهای جدید ضد افسردگی نیز همین ارزش دارویی را دارند و حاوی پاروکسیتن (پروزاک) هستند که تبلیغ بسیاری در مورد آن شده است. درمان معمولا 6 تا 12 ماه و گاهی بیشتر به طول می انجامد و نتایج نیز عموما مثبت هستند.

گیجی

گیجی و توهم در بیماران جوان تر و همچنین در مراحل ابتدایی بیماری، به ندرت دیده می شود. فراموش نکنید که بسیاری از افراد بالای 70 سال، گاهی اوقات به زوال عقل، سردرگمی و گیجی مبتلا می شوند. ناشنوایی و اشکالات بینایی در برخی افراد که مبتلا به بیماری پارکینسون نیستند، به توهم منجر می شود. در صورت بروز این عوارض در بیماری پارکینسون باید آنها را صرفا نتیجه افزایش سن دانست و یا این که در اثر مصرف داروها به وجود آمده اند.

انواع داروهای ضد پارکینسون ممکن است باعث بروز گیجی و توهم شوند. برای مثال شایع ترین این داروها آنتی کولینرژیک ها هستند که از آنها می توان به آرتان، اورفنادرین (دیسی پال)، بنزوتروپین (کوژنتین) اشاره کرد. با این حال بروموکریپتین (پارلودل) و لوودوپا (مادوپار، سی نمت) نیز باعث بروز گیجی می گردند.

احساس ناامیدی

فرد مبتلا به افسردگی، احساس ناامیدی می نماید و شور و شوق لازم برای انجام کارهای سودمند را ندارد با این همه افسردگی معمولاً به درمان پاسخ خوبی می دهد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: