وزن بدن و طول عمر

ثابت شده است که اضافه وزن شما را در معرض بیماری هایی مانند : فشارخون ، بیماری قلبی و دیابت قرار می دهد. در حقیقت کم کردن وزن برای این امراض اولین درمان محسوب می شود.

هرچند، کمی اضافه وزن بعدها در زندگی شما آنچنان خطرناک نیست و حتی می تواند از شما محافظت کند، بنابراین اگر شما به بیماری چاقی مبتلا نیستید و سن 50 را پشت سر گذاشته اید و کمی اضافه وزن دارید، قبل از شروع کردن رژیم شرایط خود را بسنجید.

طبق تحقیق جدید کاهش وزن و لاغر شدن می تواند به افزایش طول عمر و سلامتی بیشتر افراد کمک کند،در این پژوهش جدید مشخص شد مصرف دخانیات و استعمال سیگار باعث کاهش طول عمر و افزایش احتمال بیماری های مختلف در بدن می شود.

هر یک کیلو کاهش وزن برابر با ۲ ماه عمر بیشتر نتایج ۲۵ مطالعه از بیش از نیم میلیون نفر نشان داد، برای افرادی که دچار اضافه‌وزن هستند، هر یک کیلو کاهش وزن برابر با ۲ ماه عمر بیشتر آنها است.

به گزارش رهیاب: نتایج تازه‌ترین تحقیقات نشان داده است، هر یک کیلو گرم اضافه‌وزن برابر با دو ماه کاهش امید به زندگی است و وزن اضافه می‌تواند به شدت فرد را به مرگ زودرس تهدید کند و این در حالیست که استعمال روزانه یک پاکت سیگار می‌تواند عمر انسان را تا حدود ۷ سال بکاهد.

به گفته محققان، افراد سیگاری بییش از هر قشر دیگری در معرض خطر مرگ زودرس هستند و استعمال سیگار بیش از هر عادت دیگری زندگی فرد را به خطر می‌اندازد.

این پژوهش‌ها همچنین نشان داده است، افرادی که تحصیلات عالی دانشگاه را پشت سر می‌گذارند، به ازای هر یک سال تحصیل بیشتر حدود ۱۲ ماه به عمرشان اضافه می‌شود.

محققان اروپایی، استرالیایی و آمریکایی با انجام ۲۵ مطالعه بر روی ۶۰۶ هزار نفر، اطلاعات ژنتیکی و عادات زندگی هر فرد را تحت بررسی قرار دادند و دریافتند، اضافه‌وزن و استعمال سیگار، طول عمر فرد را کوتاه و وی را در معرض مرگ زودرس قرار می‌دهد.

نویسنده و محقق ارشد این پژوهش از دانشگاه ادینبورگ، گفت: «مطالعه ما به بررسی اثر علمی انتخاب شیوه زندگی پرداخته است؛ ما دریافتیم که به طور متوسط، استعمال یک بسته سیگار، هفت سال از طول عمر می‌کاهد؛ در حالی‌که از دست دادن یک کیلوگرم وزن، طول عمر را دو ماه افزایش می‌دهد».

یک نتیجه مثبت این مطالعه این بود که کسانی که تحصیلات خود را پس از مدرسه ادامه می‌دهند، یقینا طولانی‌تر زندگی می‌کنند.

محققان می‌گویند: «ما می دانیم که اضافه‌وزن باعث افزایش فشار خون، چربی خون و خطر ابتلا به دیابت می‌شود که در نهایت خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد؛ این مطالعه نشان می‌دهد که ما می‌توانیم مانند ژاپنی‌ها از عادات سالم زندگی پیروی کنیم تا هم‌مانند آنها عمر طولانی داشته باشیم».

آیا بین وزن بدن و طول عمر ارتباطی وجود دارد؟

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: