چرا انسان ها فقط اضافه وزن دارند؟

نکته مهم اینجاست که حیوانات در طبیعت در مقایسه با ما انسان ها بسیار خوب و سالمند. هیچ کدام هم اضافه وزن ندارند. خوب به نظر شما چرا؟

در جواب این سوال فقط کافی است به غذایی که خودمان می خوریم و غذایی که دیگر پستانداران می خورند نگاهی بیندازیم. پستانداران دیگر، آنهایی که در طبیعت زندگی می کنند، غذاهایی پر آب می خورند. غذایی نمی خورند که آبش با پختن یا چیزهای دیگر گرفته شده باشد. به همین دلیل طعم داشتن بدنی به مراتب سالم تر و تندرست تر از بدن ما را چشیده اند. حتی حیواناتی که گوشت خوارند و چیزی غیر از گوشت نمی خورند هم غذایشان آب دار است. تا به حال شیری را دیده اید-چه زنده چه در فیلم-که گورخری یا گوزنی وحشی را شکار کند. با دیدنش فورا متوجه می شوید که بدون استثناء شیر قسمت تحتانی شکم را می گیرد و پاره می کند. شکمش را باز می کند و مستقیم بر سر روده هایش می رود. می دانم که چندان خوشایند نیست ولی واقعیتی است که در جنگل اتفاق می افتد! چرا وقتی شیری گوره خری را به زمین می کشد، فورا به سراغ روده هایش می رود؟ چرا؟

بدون استثناء هیچ گوشت خواری ، گوشت خوار دیگر را نمی خورد. گوشت خواران حیوانات علف خوار و میوه خوار را می خورند چون سبزیجات و میوه جات چیزی است که تمام حیوانات به آن نیاز دارند. آنها هم باید بالاخره از امپراتوری گیاهان نصیبی ببرند. پس حیواناتی را می خورند که غذای گیاهی خورده اند. دلیل این که شیر مستقیم به سراغ روده می رود این است که در آنجا می تواند غذای قابل هضم و آبدار پیدا کند. بعد بقیه اعضاء شکم را می خورد چون آنها هم از میزان آب بالایی برخوردارند. بعد خون را می لیسد چون 90 درصد خون آب است! به گفته دیگر از درون به بیرون شکار می رسد. آنچه باقی می گذارد عضله های حیوان است.

بنابراین کاری که باید بکنیم این است که مطمئن باشیم بیشترین غذایی که می خوریم شامل مقدار کافی غذاهای آب دار است. گاهی اتفاق می افتد که غذایتان کاملا دقیق و متوازن نیست یعنی دقیقا 70 درصد غذای آب دار و 30 درصد غذای فشرده نیست، هیچ ایرادی ندارد. ما که نمی خواهیم مثل دیگر پرهیزهای غذایی به شما عذاب بدهیم. حتی گاهی اوقات مقدار غذای آب گرفته خیلی بیشتر می شود. هیچ احساس گناه نکنید! اتفاقی نیفتاده که بخواهید احساس گناه کنید! انبارهایی با انباشته های بسیار در بدن دارید که طی سال ها آن ها را ساخته اید. پس برای خالی کردن این انبارها و دفع آنها هم زمان لازم است. منظور این نیست که تمام مدت در حال سبک و سنگین کردن باشید.

یک روز که غذای سنگین می خورید، اشکالی ندارد چرا که روزهای دیگری پیش رو دارید. یک روز غذای آبدار غذای اصلی تان نیست. فردای آن روز خواهید دید که غذای اصلی است. آنچه باید برایتان قطعی شود-مهم نیست چطور و چگونه-این است که مهم استفاده دائم از غذاهای آبدار است. اگر جدا از آن خودداری کنید و به این راه حل اعتنایی نکنید هرگز قادر نخواهید بود وزن دلخواهتان را بدست آورید و از شر اضافه وزن خلاص شوید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: