آیا هنوز سرشار از نیرو و انرژی هستید؟

شاید قبلا هم به این موضوع برخورد کرده باشید چرا که روز به روز بیشتر و بیشتر بین مردم رایج می شود. حدودا 85 سال است که ترکیب صحیح غذاها بارها و بارها به عنوان نتیجه تحقیقی بسیار وسیع و مشکل مطرح شده است. نام ایوان پاولف چیزی را به یادتان نمی آورد؟ در واقع، او اولین شخصی است که راجع به این موضوع به مطالعه پرداخته است و احتمالا نامش برای شما هم آشناست. پاولف، به اضافه تجربیاتش بر بازتاب شرطی، مطالعات بسیاری به روی ترکیب صحیح مواد غذایی داشته است.

در سال 1902 کتابش را تحت عنوان عملکرد غدد گوارشی به چاپ رساند. و در آن اصول اولیه ترکیب صحیح غذاها را کاملا شرح داده بود. این روشی است بسیار موثر و عالی. افراد بسیاری مطالعات وسیعی برای اثبات ارزش این مطلب کرده اند که مهم ترین آن ها توسط دکتر هربرت شلتون انجام گرفته. او از سال 1928 تا 1981 در سنت آنتونیوی تگزاس مدرسه ای داشته و در همان جا بود که او تحقیقات وسیع خود را راجع به ترکیب صحیح مواد غذایی به انجام رسانده است.

کارهای دکتر شلتون از سال 1924 شروع شد و مقالاتش در مجله انجمن پزشکی امریکا توسط دکتر فیلیپ نرمان نشان دهنده تاثیر ترکیب مواد غذایی به عنوان یکی از علوم می باشد. اگر این موضوع باعث اختلال در بدن شود پس دیگر تکلیف بقیه راههای مشکل آفرین که همگی سدی بر سر راه وزن کم کردن بودند کاملا روشن است.

این مطلب بر این اساس است که چرخه هضم دست و پاگیرترین چرخه بدن است. پس بنا بر این اگر درست کار نکند چرخه بعد از آن که چرخه جذب است هم تحت فشار قرار خواهد گرفت. هیچ راهی برای چرخه هضم آسان تر از رعایت اصول ترکیب صحیح مواد غذایی نیست.

چطور ترکیب صحیح غذاها با وزن کم کردن همکاری می کند؟ روزتان را چگونه شروع می کنید؟ آیا سرشار از انرژی و نشاط از تخت بیرون می پرید و برای روزی خوب خودتان را آماده می کنید؟ یا این که خود را از تخت بیرون می کشید و قهوه ای می خورید تا این که بالاخره به نوعی روزتان تمام شود؟ آیا با فکری مثبت و احساسی خوش در انتظار وقوع اتفاقات خوب، روز را شروع می کنید؟ یا این که اول صبح فکر می کنید و امیدوارید بتوانید کارتان را تا جمعه تمام کنید؟ آخر روز حالتان چطور است؟ آیا هنوز سرشار از نیرو و انرژی هستید؟

آیا به این فکر می افتید که اوقات بعد از کار را با همسر یا بچه ها یا دوستانتان بگذرانید؟ یا با فرا رسیدن بعد از ظهر فقط اندازه ای انرژی برایتان باقی مانده که شامی بخورید و روی کاناپه، جلوی تلویزیون، آن قدر چرت بزنید تا خوابتان ببرد؟ فرق بین این دو نوع روز در یک چیز خلاصه می شود: انرژی!

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: