چگونه پر انرژی و شاد باشیم؟

به احتمال زیاد کسی نیست که این صفحه را بخواند و مایل نباشد که انرژی بیشتری را داشته باشد. داشتن انرژی مثل داشتن پول است. اگر همین الان من چند صد تومان کف دست شما بگذارم، آیا پاره اش می کنید و توی خیابان می ریزید؟ گمان نمی کنم. به فرض که شما این کار با چند اسکناس بکنید ولی آیا همین کار را با چیزی با ارزش تر یعنی انرژی خودتان هم می کنید؟

شاید ندانید، ولی ندانسته دائما همین کار را می کنید. برای دویدن، کتاب خواندن، بازی کردن و یا برای هر کار دیگری به انرژی احتیاج دارید. در واقع اگر انرژی در بدنتان نباشد به این معنی است که زنده نیستید. انسان بدون انرژی یعنی جسد.

هر کسی دلش می خواهد نیروی بیشتری داشته باشد. حدس بزنید کدام عمل است که در بدن انسان بیشتر از هر عمل دیگری به انرژی احتیاج دارد؟ هضم غذا! آیا به نظرتان جالب نیست؟ آیا تا به حال بعد از غذا احساس خواب آلودگی نکرده اید؟ چه کسی تا به حال این حس را نکرده؟ این اتفاق برای همه می افتد چرا که تمامی انرژی بدن متمرکز غذای درون سیستم گوارش شده است. هضم غذا بیشتر از دویدن و شنا کردن یا قایق رانی به انرژی احتیاج دارد در اصل هیچ کاری را نمی توان نام برد که بیشتر از هضم غذا به انرژی احتیاج داشته باشد.

این انرژی کاملا و قطعا برای مهم ترین کار هضم یعنی سم زدایی (حذف تفاله های سمی) از بدن است.

اگر بتوانیم مرتبا مواد اضافی و تفاله های سمی را از بدنمان خارج کنیم، مرتبا هم وزن کم می کنیم و هرگز آن وزن را دوباره بدست نخواهیم آورد.

برای دفع احتیاج به انرژی داریم و چرخه دفع بسیار بسیار مهم است. بدن شما بدون همکاری خود شما نمی تواند سموم را دفع کند. راه کمک به بدنمان این است که دائما انرژی لازم روزانه را در دسترس آن قرار دهیم. این راه حل تنها راه حل سالم و تندرست و فعال بودن است. کوششی در راه سم زدایی است. اگر هضم غذا بیشتر از بقیه عملیات بدن ما طالب انرژی است، فکر می کنید قادریم مقدار ناچیزی انرژی برای کار دیگری در جای دیگری آزاد کنیم؟ این انرژی را از کجا می آوریم و این انرژی از کجاست؟ بدیهی است که این انرژی حاصل هضم است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: