اسباب بازی متناسب کودکان سه تا شش ماه

از سه ماهگی تا شش ماهگی

همچنان که کودک شما بزرگتر می شود و بیشتر می تواند که حرکاتش را کنترل نماید، دوست دارد که با دستش همه چیز را بررسی کند. او با این کار اشیاء را سبک و سنگین کرده و نرمی و سفتی آنها را امتحان می کند. کنجکاوی او پایان ناپذیر بوده و هرچیزی برای او نقش اسباب بازی را دارد.

در این سن او هرچیزی را در دهانش می گذارد تا امتحانش کند، بنابراین مواظب باشید که چیزهای اطراف او آلوده نباشند.

کودک شما می تواند مدت کوتاهی را به تنهایی با خودش سرگرم باشد اما نیاز دارد که شما هم با او بازی نمایید بهتر است که تعداد اسباب بازیهای اطراف کودکتان کم باشد زیرا در این سن او نمی تواند که تمرکزش را روی بیش از یک اسباب بازی قرار دهد.

وقتی کودک به این سن می رسد توجهش به دستانش جلب می شود و احساس می کند که چقدر سرگرم کننده هستند. به همین دلیل دیگر آنها را مشت نمی کند. او می تواند انگشتان خود را بمکد و از آنها برای گرفتن اسباب بازی ها و وسایل مختلفی که در دستانش گذاشته می شوند، استفاده کند. او همچنین یاد می گیرد تا اسباب بازی ها را بردارد او خیلی زود یاد می گیرد تا اسباب بازی را بین دستان خود عقب و جلو ببرد و مچ دست خود را به همه طرف بچرخاند و در نهایت آنها را داخل دهان خود بگذارد.

مطمئن شوید که اسباب بازی ها به اندازه کافی امن هستند زیرا کودک آنها را می جود. برای این منظور، به برچسب اسباب بازی ها توجه کنید. هرگز وسایل فنری را به گهواره یا تخت کودک خود نبندید زیرا ممکن است باعث خفگی یا گیر افتادن او شود. در 6 ماهگی کودک می تواند بنشیند. این دید تازه ای از جهان اطراف به او می بخشد.

مرکز فعالیت این وسیله بازی در واقع انواع گوناگون دارد و همه آنها اسباب بازی های آویزان دارند یا خودتان می توانید وسایل دلخواه را از آنها آویزان کنید. این وسیله برای کودکانی است که هنوز نمی توانند را ه بروند. کودک می تواند به وسایل ضربه بزند، آنها را بکشد، بتاباند و صدای آنها را در بیاورد. از 5 ماهگی به بعد چون کودک می تواند با دست یا زانوهای خود وسایل را هل بدهد، بهتر است این وسیله را از دسترس او دور کنید.

کودکان از ایجاد صدا لذت می برند. به او جغجغه بدهید و اجازه دهید تا آن را تکان دهد. کودکان در این سن بسیار موسیقی را دوست دارند و به ریتم آهنگ ها احترام می گذارند. به همین دلیل، خوب است جغجغه هایی با صداهای جالب را به دست کودک خود بدهید تا سرگرم شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: